У Києві вирішили прибрати непотрібні блокпости, а деякі перевести у "сплячий" режим

Кияни зможуть більш вільно пересуватися містом

У Києві вирішили прибрати непотрібні блокпости, а деякі перевести у "сплячий" режим
У Києві вирішили вдосконалити систему інженерних загороджень, фото: "УНІАН"

Міська влада Києва спільно з військовими вирішили удосконалити систему інженерних загороджень столиці. Відповідно частину блокпостів приберуть або переведуть у "сплячий" режим. Інші навпаки оновлять і укріплять.

Про це заявив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко. Він нагадав, що з початком повномасштабного вторгнення в Україну, через пряму воєнну загрозу столиці, у Києві розгорнули систему інженерних загороджень. В кожному районі міста встановили блокпости, які обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі.

"Все це разом як єдина система виконує свою захисну функцію. За рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій в Києві була зведена до мінімальної", - сказав Попко.

Після детального аналізу існуючої системи інженерних загороджень та після розрахунку усіх потенційних загроз та небезпек, Київська міська військова адміністрація разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у столиці. Зокрема, це передбачає:

  • що деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати;
  • частина інженерних загороджень перейде в "сплячий" режим;
  • інші інженерні загородження повністю демонтують.

Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці — залишатимуться. Але їхні складові вдосконалять – непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові, укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи. Частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста – залишаться існувати у "сплячому" режимі. Тобто, такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки залишать у визначених місцях.

"Щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойовий режим в найкоротший час. На таких "сплячих" інженерних загородженнях проведуть ревізію для заміни/відновлення непридатних елементів (бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки). Решта системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби – демонтують. Такі блокпости приберуть з проїжджої частини, вивезуть бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки, будуть засипані окопи, демонтовані бліндажі", - пояснив Попко.

Київ стане більш комфортним для мешканців. Таким чином, розвантажать дороги столиці, що дозволить киянам більш вільно пересуватися містом.

"Але прошу нікого не забувати – війна в Україні триває. Повністю воєнну загрозу з Північного напрямку ніхто не знімав. Крім того, є й інші безпекові завдання, які мають виконуватися в столиці воюючої країни. Тому можу вас запевнити – місто й надалі поступово ставатиме комфортнішим для цивільних. Але повністю вся система оборонних інженерних загороджень, мабуть, зникне лише після того, як ми переможемо", - додав Попко.

Евакуація мешканців столиці

Влада Києва хотіла оголосити евакуацію жителів столиці через масовані удари рф по міській інфраструктурі в січні 2023 року. Найважчий блекаут тривав 14 годин. Не було світла, води та опалення. На щастя, погода сприяла тому, щоб кияни не гостро відчували блекаут.

Нагадаємо, у Києві та області місцями ввели стабілізаційні відключення світла. Крім того, до ТРЦ Lavina у Києві можна дістатися безкоштовним автобусом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube