Найбільше забруднене повітря у, зокрема, Печерському районі столиці
На ранок 4 липня у Києві фіксують суттєве погіршенням якості повітря через продукти горіння, які з’явилися після ракетної атаки російських військ. Найбільше токсинів фіксують у Подільському районі столиці, Печерську, на лівому березі у Дніпровському районі та правому березі у Голосіївському і Солом’янському районах. Тим часом радіаційний фон — у межах норми.
Про це свідчать офіційні дані Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації (КМДА). Так, у Подільському районі зафіксували підвищений індекс якості повітря — 78, що свідчить про значне забруднення атмосфери.
За інформацією з відкритих екологічних платформ, таких як SaveEcoBot, у деяких районах столиці цей показник сягнув критичного рівня — 281, що свідчить про небезпеку для здоров’я мешканців.
Найгірша екологічна ситуація наразі у Печерському районі Києва, а також на лівобережжі у Дніпровському районі та на правому березі в Голосіївському і Солом’янському районах. Підвищене забруднення повітря особливо небезпечне для людей із хронічними захворюваннями дихальних шляхів.
Популярний сервіс IQair також зафіксував значне забруднення повітря як на правобережній, так і на лівобережній частинах Києва.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило про високий рівень забруднення атмосферного повітря у столиці. Водночас радіаційний фон у Києві залишається стабільним і не перевищує допустимих норм.
Основною причиною погіршення екологічної ситуації у повітрі стали пожежі, що виникли внаслідок масштабного обстрілу міста російськими військами.
"До стабілізації ситуації рекомендуємо за можливості не перебувати на відкритому повітрі, не провітрювати приміщення, підтримувати водний баланс, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум. Особливу увагу на ці поради мають звернути люди із хворобами дихальної та серцево-судинної систем.", — зазначають у Міндовкіллі.
Раніше керівник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко також повідомив про підвищену концентрацію продуктів горіння у повітрі після російської атаки.
"Після завершення тривоги і повернення до домівок закрийте вікна. В повітрі висока концентрація продуктів горіння", — написав він у своєму Telegram-каналі.
Росія вночі 4 липня атакувала Україну рекордними 539 Шахедами та 11 ракетами різних типів. Протиповітряна оборона знищила майже всі дрони та 2 ракети. Основною ціллю ворога став Київ.
Внаслідок масованої атаки шахедами та ракетами у Києві сталися численні пожежі. У 6 районах столиці зафіксовані падіння уламків на різних локаціях. 19 мешканців столиці постраждали, 5 людей отримують допомогу амбулаторно, 14 – госпіталізували.