У Харкові на тлі жорстоких обстрілів РФ розпочалися заняття у підземних школах: скільки учнів там поміститься

У метрокласах та підземній школі 2 вересня розпочали навчання майже 6000 школярів

день знань україна, школярі у класі, підземна школа харків, розруха харків
Навчальний рік у Харкові під обстрілами: влада обіцяє, що незабаром відкриються ще кілька підземних шкіл, бо наземні окупанти руйнують

Протягом трьох останніх днів – 30, 31 серпня та 1 вересня – окупанти жорстоко обстрілювали Харків, серед постраждалих були діти. А 2 вересня у Харкові стартував навчальний рік. 5800 учнів відвідуватимуть заняття офлайн на станціях метро та в підземній школі.

Заняття стартували в класах на 6 станціях метрополітену і в поки що єдиній підземній школі. Про це повідомив мер міста Ігор Терехов, пише "Об'єктив".

Діти зможуть навчатися офлайн, зокрема, у підземній школі в Індустріальному районі Харкова яка зможе прийняти до 1200 учнів. майже 25% місць відведено першокласникам. А у 2024 році в метрошколі планується навчання понад 3 тисячі дітей у дві зміни. Також на школярів чекає офлайн ліцей у Слобідському районі Харкова. Там діти навчаються у підвалі – протирадіаційному укритті.

Загалом у міських школах Харкова цього року навчатимуться 102 тисячі дітей, з яких 53 тисячі фізично перебувають у місті. Інші школярі продовжать навчання у дистанційному форматі. 

Підземну школу збудували також у Люботині та будують у Коротичі. Загалом у Харківській області офлайн-навчання можуть відкрити у 43 школах.

На підході у Харкові ще три підземні школи

Три нові підземні школи, які зараз одночасно будують із нуля у Основ'янському, Новобаварському та Шевченківському районах Харкова, почнуть працювати з другої чверті, максимум - із грудня 2024 року. Ці заклади дозволять навчатись очно понад 2 тисячам дітей, повідомила директорка департаменту освіти Харьківської міськради Ольга Деменко.

Загалом у Харкові планується побудувати підземну школу у кожному з дев'яти районів міста. Деменко підкреслила, що "якби зараз у нас було десять підземних шкіл, вони всі були б заповнені". Офлайн навчатимуться діти різного віку, але в основному це початкові класи.

"Ми пояснюємо батькам, що ми зараз ставимо такі пріоритети. Насамперед першокласники. Друге, це початкова школа. І лише тоді середні та старші класи. Звичайно, у нас є з 5 по 11 класи, які навчатимуться, їх багато, але перш за все першокласники. Ось наприклад підземна школа в Індустріальному районі. Там навчатимуться на сьогодні 1090 дітей, але я думаю, що їх буде до 1200 точно, бо щодня діти йдуть, йдуть, йдуть. Ми ще маємо там для 100 дітей резерв. Так ось, майже 25% це першокласники", - каже вона.

Чиновниця пояснила, що загалом освітня мережа скорочується, і це пов'язано не лише з повномасштабною війною та міграцією, а й із демографічним спадом по всій країні, який спостерігається як мінімум протягом 10 років. Якщо минулого року до харківських шкіл пішли 108,5 тисячі дітей (з них 7,5 тисячі першокласників), то 2024-го буде 102,5 тисячі учнів (5,5 тисячі першокласників).

 

Коли перша підземна школа з'явилася в Харкові

Нагадаємо, на початку квітня у Харкові завершили будівництво першої в Україні підземної школи, яку зможуть відвідувати 900 дітей. Вона розташована на станції Харківського метрополітену "Університет". Перші уроки тут пройшли 13 травня.

Очільник Харкова Ігор Терехов зазначав, що такий досвід створення "метрошколи" для дітей є унікальним не тільки для України, але й для всього світу. Дітей відвозитимуть на уроки спеціально виділені шкільні автобуси. У міськраді розробили під це аж 34 маршрути. 

В метро для школярів буде організоване харчування - все за рахунок бюджету міста. Також на станціях працюватимуть психологи та медики, які зможуть оперативно надати дітям необхідну допомогу, якщо комусь стане зле або тривожно. Перерви також проходитимуть у метро. Головний пріоритет для Харкова - безпека дітей, кажуть представники влади. Тож бавитися на вулицю малечу не випускатимуть. Мер зазначив, що у ДСНС схвалили навчання в метро та надали усі відповідні дозволи.

Де ще в України відкриють підземні школи

У Запоріжжі у червні стартувало будівництво першої в місті підземної школи, яка стане частиною місцевого "Січового колегіуму". За умови організації навчання у дві зміни, школа зможе приймати до тисячі дітей. Загалом у регіоні планують звести 10 таких закладів до кінця 2024 року. П’ять із них – в обласному центрі.

"Судово-юридична газета" писала, що до проєкту приєдналася і Литва, яка планує збудувати в Україні підземні школи до кінця року. йдеться про конкретні локації у шести регіонах. Це Миколаївська, Одеська, Запорізька, Сумська, Чернігівська області, а також ще один об'єкт - зараз вирішується, де саме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube