У Генштабі назвали напрямки, на які окупанти можуть перекинути війська з-під Херсона

Читать на русском

В ході проведення контрнаступу ЗСУ вийшли на рубіж по правому березі річки Дніпро, звільнили до 5 580 квадратних кілометрів нашої території та 198 населених пунктів

Читать на русском
У Генштабі назвали напрямки, на які окупанти можуть перекинути війська з-під Херсона
Для ворога вкрай важливо встановити контроль над Донецькою областю

В ході проведення контрнаступу ЗСУ вийшли на рубіж по правому березі річки Дніпро, звільнили до 5 580 квадратних кілометрів нашої території та 198 населених пунктів

Російські окупанти після відступу з правобережжя Херсонської області можуть перекинути свої сили на Донеччину. Не виключений і Запорізький та Луганський напрямки, або підтягування резервів для наступу з білорусі. Українські військові готові зруйнувати "амбітні" плани ворога. 

Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов. Для ворога вкрай важливо встановити контроль над Донецькою областю

"Противник після відступу з правобережної частини Херсонської області відновлює боєздатність та перекидає підрозділи своїх військ на інші напрямки. Для ворога "кричуще" важливо — це встановлення контролю над Донецькою областю, він намагається і зараз здійснювати свої "мрії", - розповів Громов.

За його словами, насамперед росіяни можуть зосередитися на перекиданні сил на Донецьку область. Також противник може збільшити свою присутність на Запорізькому та Луганському напрямках.

"Якщо далі брати, амбіційні плани противника, він може також спробувати проведення наступальних дій з білорусі на території Чернігівської та Сумської областей. Але це все у них в планах, і це все вже було в нашій історії й ми гідно давали відсіч. На даний час ворог дійсно перекидає свої війська на деякі напрямки, але ми теж вживаємо заходів", - сказав Громов.

 

ЗСУ контролюють територію наближену до тимчасово окупованого Криму

Українські військові вийшли на узбережжя річки Дніпро. Це дозволяє контролювати територію, наближену до тимчасово окупованого півострова.

"Воїни-артилеристи і взагалі військовослужбовці Збройних сил України роблять все можливе, щоб уражати противника на максимальній дальності досягнення нашої зброї", — зазначив Громов. 

Де найскладніша ситуація на фронті 

Найбільш складною залишається ситуація на Сході України, де противник намагається вийти на адміністративний кордон Донецької області. Протягом тижня в цьому регіоні відбулось понад 500 бойових зіткнень. На Бахмутському напрямку противник вів наступальні дії для витіснення наших підрозділів з зайнятих позицій в районах населених пунктів: Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Кліщіївка, Андріївна, Курдюмівка, Зеленопілля, Озерянівка та Майорськ. На Авдієвському та Новопавлівському напрямках противник вів наступальні дії в районі населених пунктів: Красногорівка, Веселе, Авдіївка, Опитне, Водяне, Первомайське, Невельське, Мар’їнка, Новомихайлівка та Павлівна.  Противник завдав авіаційних ударів в районі 11 населених пунктів.

Нагадаємо, ЗСУ знищили ворожий штаб у Мелітополі та два склади боєприпасів. Крім того, на Півдні окупанти посилили повітряну розвідку, ЗСУ збили два ударні дрони.

Також Інформатор писав, що яку військову допомогу отримає Україна від партнерів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.