У Гаазі поговорили про Газу: що казав Ізраїль у Міжнародному суді ООН

Читать на русском

Ізраїль докладає зусиль щодо мінімізації шкоди цивільному палестинському населенню

Читать на русском
Ізраїль, палестина, Сектор Гази
Ізраїль відкинув звинувачення ПАР у Гаазі

Ізраїль докладає зусиль щодо мінімізації шкоди цивільному палестинському населенню

У Гаазі в Міжнародному суді ООН відбулися публічні слухання у справі щодо можливого геноциду палестинців у секторі Гази. Її ініціювала Південно-Африканська Республіка проти Ізраїлю. 11 січня в суді виступали представники ПАР, а 12 січня - Ізраїлю.

Про це повідомляє українське видання Укрінформ. Представник Ізраїлю Тал Бекер розповів, що Ізраїль не ініціював війну і веде оборону від агресії ХАМАС та інших терористичних угруповань.

"Ізраїль чудово усвідомлює, чому була прийнята Конвенція про геноцид, на яку посилалися в цьому процесі. У нашій колективній пам’яті залишилося систематичне вбивство шести мільйонів євреїв у рамках заздалегідь спланованої та огидної програми їх повного знищення. З огляду на історію єврейського народу, не дивно, що Ізраїль був однією з перших держав, яка без застережень ратифікувала Конвенцію про геноцид і включила її положення у своє внутрішнє законодавство. Для когось обіцянка "Ніколи знову" є гаслом, для Ізраїлю це найвищий моральний обов'язок", - заявив посадовець.

Він також наголосив на зусиллях Ізраїлю щодо мінімізації шкоди цивільному палестинському населенню, на відміну від ХАМАС, який націлений на максимізацію шкоди обом сторонам конфлікту. До того ж відкинув звинувачення ПАР у геноциді та зазначив, що вони спотворюють реальність. Ізраїльська сторона вважає, що виконання вимог ПАР ставить Ізраїль у вразливе положення і позбавляє його можливості захищати себе від терористичних загроз. Представник країни нагадав про жахливі наслідки Голокосту. Він зазначив, що Ізраїль бореться за своє виживання в умовах безперервних атак з боку ХАМАС та інших терористичних організацій, які використовують цивільне населення, як щит.

"Тисячі бойовиків ХАМАС та інших бойовиків вторглися на суверенну територію Ізраїлю морем, сушею та повітрям. Вторгнулись у більш ніж 20 ізраїльських громад та місця проведення музичного фестивалю… Було масове вбивство, каліцтво, зґвалтування та викрадення великої кількості громадян, яких тільки терористи змогли знайти, перш ніж ізраїльські сили дали їм відсіч. Вони катували дітей на очах у батьків, а батьків - на очах у дітей. Спалювали людей, у тому числі немовлят, живцем і систематично ґвалтували та калічили десятки жінок, чоловіків і дітей. Загалом того дня було вбито близько 1200 людей. Понад 5500 покалічених і близько 240 викрадених заручників, у тому числі дітей, цілі сім’ї, людей з обмеженими можливостями та тих, хто пережив Голокост... Представники сімей заручників сьогодні в цій залі суду, і ми визнаємо їхні безмежні страждання", - розповів він під час виступу на суді.

Останні події у війні між Ізраїлем та ХАМАС

Раніше Інформатор повідомляв, що після місяців бомбардувань і артилерійських обстрілів ізраїльська військова операція у Газі покладатиметься на більш високоточні удари. Речник Армії оборони Ізраїлю підкреслив, що війна може протривати весь 2024 рік. Зі свого боку, у США вважають, що рішення Ізраїлю вивести частину військ із сектора Гази свідчить про поступове зниження інтенсивності війни і її перехід до нового етапу.

ЦАХАЛ також відзвітував про знищення головної мережі тунелів організації ХАМАС. Вона розташовувалася під площею Палестини у престижному районі міста Газа. У тунелях ховалися лідери "хамасівців" під час вторгнення 7 жовтня. Підземна мережа з'єднувала будинки, офіси та квартири-схованки високопосадовців ХАМАС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.