Фестиваль також присвятили померлому російському опозиціонеру Олексію Навальному
У французьких Парижі та Таверні проходить фестиваль російського кіно. У його рамках показали фільм українського режисера Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Таке рішення розкритикували у посольстві України у Франції.
Про показ фільму стало відомо з сайту фестивалю. Водночас видання “Укрінформ” повідомило, що у посольстві звернулися до французького Мінкульту.
“Тіні забутих предків" — це фільм режисера Сергія Параджанова, який він зняв за однойменною повістю українського письменника Михайла Коцюбинського. На афіші фестивалю Параджанова називають "вірменином із Грузії, вишколений у Москві, щоб відродити зниклий український світ”, – писали на афіші.
Фільм показали на заході ще 10 березня. В описі фестивалю йдеться, що “у неспокійні часи потрібно захищати і просувати російську культуру, зокрема, у сфері кіно”.
Відомо, що фестиваль російського кіно проводять вдесяте. Цьогоріч з 7 до 12 березня покази відбувалися у Парижі, а з 12 до 17 – у Таверні. Організувала захід асоціація "Інша Росія", яка присвятила його померлому російському опозиціонеру Олексію Навальному.
У посольстві України у Франції вирішили звернутися до компетентних владних інституцій країни. Зокрема, до міністерства культури.
“Культура продовжує цинічно використовуватися для легітимізації російської агресії. Відомо, що роками цей фестиваль fastival du film russe спирався на підтримку російської влади. Очевидно, що, попри ніби формальну зміну акцентів організаторами, їх методи багато в чому залишаються незмінними”, – кажуть у посольстві.
Такий випадок дипломати називають культурною апропріацією. Через це вони попросили французьку владу розібратися з інцидентом.
Український фільм Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” був відзнятий у 1964 році на кіностудії імені Олександра Довженка. Це – екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. У міжнародному прокаті він отримав назву “Дикі коні вогню”.
Крім того, стрічку називають об’єктом українського спротиву радянській політичній системі. 4 вересня 1965 року в київському кінотеатрі "Україна" під час показу фільму відбувся публічний протест проти радянської влади. Тоді до протесту долучилися, зокрема Іван Дзюба, В'ячеслав Чорновіл, Василь Стус.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Стало відомо, що урядова зустріч між президентами України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Чому зустріч запланована на більш ніж місяць наперед, і що очікувати від цього зіткнення поглядів? Павло Коваль поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.