У Енергоатомі повідомили, коли українцям скажуть про підрив ЗАЕС

Україна дізнається про підрив ЗАЕС лише за кілька годин через відсутність прямого радіаційного контролю

Запорізька АЕС
Передати інформацію можуть представники МАГАТЕ

Ситуація з Запорізькою АЕС продовжує загострюватись. Україна зовсім не має доступу до станції, тому навіть у разі її підриву дізнається про це лише через кілька годин.

Це пов'язане з тим, що наша держава наразі не має прямого доступу до радіаційного контролю через росіян. Про це на пресконференції сказав президент "Енергоатому" Петро Котін.

"На сьогоднішній день ми маємо датчики радіаційного моніторингу на контрольованій Україною території на правобережжі і по цих датчиках ми відстежуватимемо. Якщо справді буде викид на Запорізькій атомній станції ми матимемо інформацію за кілька годин. Якщо буде нормальна ситуація з повітрям, то буквально за кілька хвилин ми матимемо цю інформацію", – сказав Котін.

Своєю чергою міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що покладає великі надії щодо поінформування України на присутніх на станції представників МАГАТЕ. Саме вони у разі аварії можуть швидко повідомити штаб-квартиру агентства та українську сторону.

"Коли, не дай Бог, подія станеться, ми не бачитимемо саму подію, коли вона станеться. Ми це знатимемо, але ми не матимемо інформації в режимі реального часу і це впливає на весь процес", — сказав Галущенко.

Загроза теракту на Запорізькій АЕС

Окупанти замінували чотири з шести енергоблоків та ставок-охолоджувач на ЗАЕС. Таким чином вони здійснюють ядерний шантаж. Очільник ГРУ МО Кирило Буданов запевняє, що росіяни хочуть підірвати саме штучну водойму. За його словами, ворог підготував все для створення штучної техногенної катастрофи.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що росіяни не допускають персонал Запорізької атомної станції до гідротехнічних споруд. Там перебувають лише військові. Об'єкти, ймовірно, заміновані. 

У разі диверсії росіян на атомній електростанції в Енергодарі утворяться зони ризику - найбільш небезпечно буде у радіусі 30-50 км. Чи потрібна йодна профілактика у випадку надзвичайної ситуації на ЗАЕС можна прочитати тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube