У ДТЕК розповіли, чому на Київщині довго немає світла

У регіоні зберігається дефіцит електроенергії

У ДТЕК розповіли, чому на Київщині довго немає світла
За формування лімітів для кожної області відповідає "Укренерго"

У Київській області тривалість відключень світла пов’язана з низькими лімітами споживання. Вони становлять 50% від потреб всього регіону. Людей просять заощадливо користуватись електроенергією.

Про це повідомили у "ДТЕК". Після російської атаки 14 січня у регіоні зберігається дефіцит електроенергії. Через це "Укренерго" надає операторам систем розподілу ліміти споживання для збереження роботи енергосистеми.

"На Київщині ліміт складає 50% від потреб всієї області, з яких лише 27% можна спрямувати населенню та малому бізнесу, оскільки решта йде на критичну інфраструктуру та промисловість, яка виконує важливі функції", - йдеться у повідомленні. 

За формування лімітів для кожної області відповідає "Укренерго". Контролює доцільність цих прорахунків для кожної області – Міністерство енергетики України. Задача ДТЕК Київські регіональні електромережі – дотримуватись цих лімітів, щоб зберегти роботу енергосистеми в умовах постійного дефіциту.

Що відомо про ситуацію в енергосистемі України

В Україні збільшується споживання електроенергії через похолодання. У зв'язку з цим, зростає й дефіцит потужності. При чому виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. До всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожний обленерго (перелік тут) у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження вводять аварійні відключення. За останню добу через артилерійські обстріли була пошкоджена енергетична інфраструктура в прифронтових районах на Півдні та Сході. Там, де військові надали дозвіл, тривають ремонтні роботи. "Укренерго", виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube