У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Рятувальники ДСНС з'ясували, що у скляній посудині знаходилася ртуть, яку передали фахівцям цивільного захисту для утилізації
У Києві та Дрогобичі Львовської області були виявлені ємності з кількома кілограмами ртуті. Небезпечну речовину з різних районів країни ретельно запакували та передали фахівцям Київської служби порятунку для утилізації. Це відбулося у вівторок, 14 листопада.
Про це повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Києві у Facebook та ДСНС України в Telegram. За інформацією рятувальників, перша ємність з невідомою речовиною була знайдена сьогодні о 12:52. Повідомлення надійшло з залізниці у Дніпровському районі. Коли співробітники ДСНС прибули на місце, вони встановили, що в ємності є близько 20 кілограмів ртуті. Її ретельно запакували та передали фахівцям Київської служби порятунку для утилізації.
Обставини події встановлять правоохоронці.
Водночас, за даними ДСНС, у Дрогобичі герметично закриту банку з ртуттю знайшли під час земляних робіт. На місці рятувальники з'ясували, що у скляній посудині знаходиться 5 кілограмів ртуті. Її передали фахівцям цивільного захисту для утилізації.
Ртуть може створити загрозу для здоров'я людини, особливо у високих концентраціях або токсичній формі метилртуті. Ця речовина може впливати на нервову, серцево-судинну та імунну системи. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. З потраплянням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя. Отруєння ртуттю може призвести до смерті людини. Інтоксикація зі смертельними наслідками розвивається при вдиханні 2,5 г парів ртуті.
Ртуть може накопичуватися в рибі через процес біоакумуляції. Тому однією з рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) є обмеження вживання риби особливо вразливими групами населення, такими як діти та вагітні жінки. Також важливо дотримуватися заходів безпеки при використанні ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп, оскільки ртуть може випаровуватися та підніматися у повітря.
Неорганічні солі ртуті мають корозійну дію на шкіру, очі та шлунково-кишковий тракт, можуть призводити до інтоксикації нирок при ковтанні. Ознаками отруєння ртуттю може бути такі:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.