Також військовослужбовець-адвокат роздавав ухилянтам порожні бланки повісток, щоб допомагало останнім уникати призову
У Дніпрі 23 серпня викрили чергову схему з ухиленням від мобілізації. Учасниками цієї оборудки виявився чинний військовослужбовець-адвокат та його знайома. За шалені гроші вони обіцяли визнати непридатними до служби ухилянтів, використовуючи свої знайомства у територіальних центрах комплектування (ТЦК) та військово-лікарській комісії (ВЛК). Також зловмисники роздавали військовозобов'язаним чоловікам порожні бланки повісток, допомагаючи таким чином уникнути призову. Обом ділкам повідомлено про підозру.
Про викриття нової схеми з ухиленням від мобілізації повідомили в Офісі Генерального прокурора. Там пояснили, що причетними до оборудки виявився військовий юрист та його знайома. Адвокат обіцяв своєму знайомому уникнути мобілізації, шляхом визнання останнього непридатним до служби і виключення його з військового обліку. При цьому адвокат та його знайома мали намір використати зв'язки у ТЦК та ВЛК та вплинути на представників задля необхідного медичного результату про непридатність.
Свої послуги адвокат оцінював у шалені гроші. Так, за визнання непридатним до служби він просив $25 тисяч доларів (понад мільйон гривень - ред.). Також адвокат роздавав військовозобов'язаним чоловікам порожні бланки повісток, що допомагало їм уникнути призову. За таку послугу він брав 45 тисяч гривень.
Схему з уникненням від мобілізації викрили завдяки Дніпровській спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону. Адвокату та його спільниці повідомили про підозру. Їм світить відповідальність за статтею 208 КПК України.
"Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів", - йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора.
Раніше у Києві викрили схожу схему з ухиленням від мобілізації. Утім до цієї оборудки було причетне ціле адвокатське бюро. Зловмисники брали за свої послуги від $5 до $50 тисяч. Директора бюро затримали "на гарячому" - саме у момент отримання чергового траншу, розміром у $45 тисяч.
Значно нижчими були кримінальні "ставки" на внесення чоловіків до системи "Шлях". Так, влітку 2024-го киянин отримав підозру за сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон, для чого він вніс військовозобов’язаного як волонтера до системи "Шлях". Така "послуга" коштувала 3 тисячі доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.