У Дніпрі стартувало будівництво міжнародного аеропорту

Роботи повинні завершитися у 2023 році

У Дніпрі стартувало будівництво міжнародного аеропорту

Перша черга будівництва в Міжнародному аеропорті Дніпра стартувала у вівторок, 16 березня. До кінця наступного року пасажири вже зможуть користуватися новим терміналом.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури України.

За словами глави відомства Владислава Криклія, новий термінал з'єднають зі злітною смугою, поки будуть будувати нову.

«Перша черга будівництва нового аеродрому в Дніпрі розпочалася! Вона охоплює будівництво перону та руліжних доріжок. Це дозволить з'єднати новий термінал з існуючою злітною смугою на час будівництва нової. Тобто вже до кінця наступного року пасажири зможуть користуватися новим терміналом, а літаки - новим пероном», - розповів міністр.

Криклій зазначив, що у 2021 році планують відновити і побудувати шість аеропортів.

«Ми готуємо наші аеропорти до активної роботи. Всього в цьому році ми відновимо та будуємо 6 регіональних аеропортів. З 2,4 млрд грн загальних коштів 1,4 млрд грн буде направлено на будівництво нового аеродрому в Дніпрі, 1 млрд грн - на аеропорти в Рівному, Херсоні та Вінниці. Крім цього, ще 30 млн грн виділено на проектування нового аеропорту на Закарпатті», - підсумував чиновник.

Нагадаємо, що будівництво аеропорту в Дніпрі обросло скандалами ще на етапі проектування. У вересні 2019 тендер на новий аеропорт скасували. У листопаді стартував другий тендер, який скасували в грудні після оголошення переможця. Третій тендер виграла кіпрська компанія з російським власником, і його теж скасували після оголошення переможця.

З четвертої спроби договір на підготовку проекту будівництва злітної смуги аеропорту Дніпра підписали на початку березня минулого року з ТОВ «Інститут Укрдорпроект». У держбюджеті на 2020 році було закладено 1 млрд гривень на аеропорт у Дніпрі.

Вибір генерального підрядника також пройшов із затримками, але до кінця січня поточного року його вдалося визначити. Так, генпідрядником стала компанія «Альтіс-Констракшн»,яка належить тестю колишнього глави Державної фіскальної служби Романа Насирова. Договір же підписали тільки до кінця лютого.Сума контракту склала 3,95 млрд гривень. За ці гроші повинні побудувати злітно-посадкову смугу довжиною 3,2 км, оснащену сучасними системами навігації, метеорологічним і світлосигнальним обладнанням, що дозволить приймати літаки, зокрема і Boeing-777. Роботи повинні завершитися у 2023 році

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube