Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Заражені гаджети випускалися OEM-виробниками на замовлення дрібних брендів
На майданчику AliExpress можна знайти безліч дешевих гаджетів, зокрема, смартфони за приємною ціною. Втім, деякі з цих Android-пристроїв від китайських брендів виявилися зараженими різними вірусами і троянами.
Про це повідомляє theregister.com. Зазначається, що перевірку здійснила компанія Trend Micro.
Відомо, що “сюрпризи” на гаджетах були вшиті на апаратному рівні. Таким чином, видалити їх звичайному користувачу вдасться навряд.
Однак йдеться на про всі бюджетні смартфони на AliExpress. Небезпечні гаджети були дуже дешевими і випускалися OEM-виробниками на замовлення дрібних брендів. Зазвичай вони мають схожий дизайн та майже однакові характеристики, а віруси у прошивці можуть бути ініціативою саме брендів, які їх замовляють.
На думку експертів, містити небезпечні програми можуть десятки мільйонів телефонів на китайському ринку. Віруси виявили у гаджетах щонайменше десяти виробників. Ще у 40 продавців пристрої містили умовно шкідливе ПЗ, яке не викрадає гроші або паролі, але можуть “насичувати” телефон рекламою.
Найнебезпечніші віруси та трояни у китайських смартфонах можуть не лише пограбувати користувача. Є ризик зіткнутися з програмами, які перехоплюють SMS-повідомлення і USSD-запити, підслуховують через мікрофон, підглядають через камеру, а також створюють інші проблеми.
З 13 мільйонів посилок у першому кварталі 2022 року до 26 мільйонів за такий же період 2023 року. Таке зростання кількості посилок, що пересилаються в Україну з-за кордону, зафіксували в Укрпошті.
Зазначається, що у перші місяці після початку повномасштабного вторгнення в Україну відправляли переважно соціальні посилки. За підсумками першого кварталу 2023 року “лідерство” закріпилося за комерційними посилками.
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України в рамках відповідей на популярні питання українців щодо безпечного перебування у кіберпросторі, надала роз’ясненния, чи можуть віруси “ховатися” у QR-кодах.
Як і будь-які популярні технології, QR-коди можуть бути використані зі злочинними цілями. Наприклад, у такому коді може бути зашифроване посилання на фішинговий сайт. Або файл із вірусом чи фальшиві платіжні реквізити. Про один із таких випадків раніше вже повідомляла урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.