Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
У випадку відсутності світла фіксовані лінії, тобто стаціонарні телефони, будуть працювати
В Україні екстрені служби мають резервні системи зв'язку. Вони зможуть приймати виклики. В таких умовах не варто забувати про національний роумінг.
Про це розповів речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов. Він працює по всій Україні.
"Якщо ваша мережа з якихось причин недоступна, проте доступна будь-яка інша мережа мобільного оператора, в налаштуваннях свого смартфона ви можете вибрати іншу мережу. Для цього потрібно просто вимкнути автовибір мережі, знайти доступну мережу, зареєструватися в ній і таким способом можна телефонувати і відправляти SMS-повідомлення на будь-яку мережу", — пояснив Кондрашов.
Якщо мережа "погано ловить", відправити SMS з необхідною інформацією рідним і близьким, у яких може бути краща ситуація зі зв’язком, щоб вони вже викликали екстрені служби. Також можна відвідати пункти незламності, де є зв'язок.
"Також хотів би нагадати про пункти незламності, які працюють по всій країні, вони будуть апріорі забезпечені зв’язком як фіксованим, так і мобільним. Заздалегідь дізнайтеся, де розташований такий пункт, запишіть його адресу, запишіть адреси всіх відділків правоохоронних органів, екстрених служб, які знаходяться поруч", — зазначив Кондрашов.
Крім того, Держспецзв'язку рекомендує використовувати в багатоквартирних будинках у певних випадках месенджери, які працюють без мобільної мережі. Вони працюють на технології "Bluetooth".
"Вони мають досить обмежене коло дії, тобто близько 50-100 метрів. Проте вони дозволять повідомити сусідам, що щось трапилось: ви, наприклад, застрягли в ліфті. Просто заздалегідь домовтеся про використання одного з таких месенджерів. Вони безкоштовні, вони є у відкритому доступі. Це Bridgefy, FireChat і подібні", — розповів Кондрашов.
Також він зазначив, що у випадку відсутності світла фіксовані лінії, тобто стаціонарні телефони, будуть працювати. Однак у випадку, якщо АТС зарезервована.
"Як правило, вони мають досить хороше резервування, вони споживають набагато менше електроенергії, тобто ваш стаціонарний телефон скоріш за все буде працювати, принаймні досить тривалий період, набагато довше, ніж базова станція. З нього теж можна зателефонувати. Дізнайтеся, де найближче є такий телефон, якщо у вас його немає у квартирі", — сказав Кондрашов.
У випадку повного зникнення електроенергії на території України частина радіостанцій і телеканалів працюватимуть ще щонайменше три дні. Мобільний зв'язок в Україні забезпечують базові станції. Після масованого ракетного удару по всій країні не працювало близько 45% базових станцій. Кожну з них не можуть забезпечити генераторами. Більшість базових станцій операторів зарезервовані акумуляторами, але коли зникає світло всі з WiFi-мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію, – і там, де є резервування на 2 години, вона працює пів години.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.