У чотирьох областях України немає світла - подробиці від Укренерго

Ліміти споживання не запроваджувались

Укренерго
Станом на 10 листопада Укренерго не бачить підстав для обмежень в енергосистемі

Станом на 10 листопада в Україні без світла залишається 419  населених пунктів. Внаслідок обстрілів є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та дозволу військових. Також через технічні порушення є знеструмлені споживачі в Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, областях.

Як розповіли в Укренерго, вчора, 9 листопада, середньодобова температура була на 1,2°C нижче, ніж 8 листопада (7,2°C проти 9°C). Вечірній максимум споживання електроенергії вчора був на 0,4% вищим, ніж у середу 8 листопада.

"Електроенергії, виробленої електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. Укренерго не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались. Якщо у вас відсутня електроенергія – причини дивіться на сайті вашого обленерго", - розповіли в Укренерго. 

Експорт здійснюється до Словаччини, Румунії та Молдови в нічні години (добовий мінімум споживання) та денні години (активна робота електростанцій на ВДЕ)  загальним обсягом 3 835 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 367 МВт. Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години (періоди максимального споживання) зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 1600 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 217 МВт.

Ситуація в енергосистемі України станом на 10 листопада
Ситуація в енергосистемі України станом на 10 листопада

Українцям радять готуватися до ймовірних відключень електроенергії 

Окупанти готуються завдавати ударів по критичній інфраструктурі з настанням холодів і вивчають можливості української ППО відбивати такі атаки. Лише за вересень-жовтень вони застосували майже 800 "шахедів". Це більше, ніж за торішній опалювальний період. Серед наслідків таких атак можуть бути перебої з постачанням електроенергії. Від жовтня минулого року до березня українці в середньому не мали світла впродовж 35 днів. Цього року спроможності української ППО вищі, а оператори енергетичних об'єктів посилили свій захист. У Держспецзв’язку наголошують, що громадянам варто бути готовими до ймовірних відключень електроенергії:

  • Перевірте резервні джерела живлення: від генераторів – до автономних зарядних пристроїв, щоб під час відключень їхня несправність не стала для вас несподіванкою.
  • За потреби – докупіть ліхтарі, лампи, які працюють від акумуляторів, свічки. Це забезпечить вас світлом у темну пору доби. А придбані генератори та автономні зарядні станції дозволять під час відключень живити потрібну вам техніку. Але не забувайте дотримуватись заходів безпеки при використанні генераторів.
  • Для того, щоб залишатися на зв'язку, поцікавтеся у свого провайдера, чи забезпечив він безперебійне надання послуг.
  • Дізнайтеся адреси пунктів незламності – там ви зможете підзарядити свої гаджети, а також зв'язатися зі своїми рідними. Крім того, наразі працюють над тим, щоб на базі державних та комунальних закладів запустити публічні Wi-Fi-точки, які функціонуватимуть навіть під час відключень електроенергії.
  • Також з'ясуйте, які заклади у вашому районі працюватимуть під час відключень електроенергії. Там ви зможете підзарядити свої гаджети та зв'язатися з рідними. Подбайте про те, щоб мати світловідбивальні елементи для одягу. Це питання вашої безпеки. Бо в темряві важливо бути помітними для водіїв на дорозі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube