У Червоному морі перерізали чотири інтернет-кабелі: вони звʼязували Європу, Азію та Африку

На ці кабелі припадало 25% трафіку. Єменські хусити запевняють, що непричетні до інциденту

Кабелі, інтернет, Червоне море
Кабелі могли бути пошкоджені якорем судна Rubymar

У Червоному морі були перерізані чотири оптоволоконні кабелі, які забезпечують доступ до Інтернету. Пошкодження торкнулося 25% трафіку в Африці, Азії та на Близькому Сході. Єменські хусити заперечують причетність до аварії.

Натомість єменський рух стверджує, що інциденти повʼязані з військовими операціями США та Сполученого Королівства в регіоні. Наразі провайдери перенаправляють трафік через інші маршрути. Про це повідомили в HGC Communications, операторі зв’язку в Гонконгу.

"Серед 15+ підводних кабелів у Червоному морі 4 з них (Seacom, TGN, AAE-1, EIG) перерізано, що, за нашими оцінками, впливає на 25% трафіку. Приблизно 15% трафіку в Азії йде на захід, а 80% цього трафіку проходитиме через ці підводні кабелі в Червоному морі. У світлі цієї ситуації HGC вже вжила необхідних заходів для пом’якшення ситуації для наших клієнтів", - йдеться у публікації.

Наразі трафік перенаправили через материковий Китай та Сполучені Штати. Хусити заперечують причетність до пошкодження кабелів на маршруті, який важливимдля переміщення даних з Азії до Європи. Минулого місяця міжнародно визнаний уряд Ємену заявив, що хусити планували атакувати підводні кабелі.

"Хуси звинуватили в збоях військові операції Великобританії та США, не надавши доказів. Компанія Seacom заявила, що "попереднє тестування вказує на те, що пошкоджений сегмент знаходиться в межах морської юрисдикції Ємену в південній частині Червоного моря", - пише Sky News.

За даними Forbes, деякі спостерігачі відзначають, що кабелі могли бути пошкоджені внаслідок нещодавнього затоплення британського вантажного судна Rubymar, на яке хусити скоїли напад 18 лютого. Корабель кілька днів залишався дрейфувати в Червоному морі, тягнучи якір по морському дну, де він потенційно міг перерізати один або кілька кабелів.

Rubymar
Rubymar

Представник SEACOM розповів Wall Street Journal, що ймовірно їхній кабель був пошкоджений саме Rubymar. Міжнародний комітет із захисту кабелів, неурядова організація зі штаб-квартирою у Великобританії, заявив, що щороку трапляється в середньому 150 інцидентів з пошкодженням підводні кабелі, і більшість із них спричинені такими видами діяльності, як комерційне рибальство та постановка кораблів на якір.

Ізраїль звинувачує хуситів у пошкодженні кабелів

Наприкінці лютого ізраїльське економічне видання Globes повідомило, що хусити пошкодили підводні телекомункаційні лінії у Червоному морі. За інформацією ЗМІ, внаслідок атак хуситів у Червоному морі пошкоджено щонайменше 4 підводні телекомунікаційні кабелі. Єменські хусити підтримують ХАМАС у боротьби проти Ізраїлю. Вони регулярно атакують цивільні, зокрема, комерційні судна у Червоному морі. Через це у січні США, Британія та інші союзники завдавали ударів по обʼєктах хуситів.

Водночас наприкінці січня стало відомо, що єменські хусити здійснили чергову атаку на цивільне судно у Червоному морі. Цього разу вони поцілили ракетою по нафтовому танкеру Marlin Luanda, який належить торговому гіганту Trafigura Group та ходить під прапором Маршаллових островів. У момент удару він знаходився в Аденській затоці.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube