У Буданова розповіли, як планують операції проти Росії

Офіцер ГУР Міноборони України з позивним Хохол поділився деталями спецоперацій, серед яких повернення вишок Бойка у Чорному морі, десант в Енергодарі та інші операції в тилу російських військ

Військовий ГУР з позивним Хохол, голова розвідки Кирило Буданов
Голова ГУР Кирило Буданов нерідко й сам бере участь у спецопераціях своїх бійців

Українські воєнні розвідники продовжують проводити складні та небезпечні спецоперації на різних напрямках, зокрема в Чорному морі та на окупованих територіях. Один з таких бійців Головного управління розвідки Міноборони України, офіцер спецпідрозділу "Артан" з позивним Хохол розповів про деякі ключові операції, в яких брав участь. А складність операцій і ризик розвідників ніколи не стримують.

Про підготовку до надскладних операцій і мотивацію бійців розвідуправління він розповів в ефірі нацмарафону "Єдині новини". Серед операцій розвідників, які перелічила ведуча, - повернення "вишок Бойка" в Чорному морі, операції на Тендрівській косі, висадка десанту в окупованому Енергодарі восени 2022 року та інші дії в тилу російських військ. Хоча більшість з цих операцій вже згадували в офіційних джерелах, боєць "Артану" зауважує, що багато чого ще залишається в таємниці.

"Думок про те, що щось нереально, у нас немає. Перше питання - чи вистачить засобів для здійснення операції", - зазначив він, підкреслюючи, що навіть найскладніші завдання можливі за наявності необхідних ресурсів і рішучості.

Військовий з позивним "Хохол" додав, що всі операції пов’язані з величезним ризиком, проте розвідники готові працювати до кінця, рятуючи своїх побратимів у будь-яких обставинах. Один з яскравих прикладів - випадок з бійцем Конаном, який пробув у відкритому морі понад 14 годин, але зумів вижити.

"Ми завжди рятуємо своїх, навіть якщо є мінімальний шанс", - наголосив Хохол.

На запитання про найулюбленішу операцію, військовий відповів, що всі операції у першу чергу, є ризикованими і складними. І кожна дія в підсумку дає необхідний результат. 

"У першу чергу операції пов'язані з тим, що це дуже великий ризик, ризик втратити побратима, ризик не виконати завдання, тому що це завдання, яке, як правило є в комплексі чогось, а не окремо. Це не така робота, яку ти можеш виконати чи ні, це як цеглина до цеглини складає поетапний розвиток якихось подій. Тому невиконання основних і відповідальних операцій може призвести до того, що ми практично можем зупинитись на якийсь етап чи відстрочити виконання другої операції, якщо ми розставляємося все це в комплексі. Тому що даже взяти операції, які всі знають, ті, які були на морі, то ми бачимо те що, чуємо по телевізору, о є в засобах масової інформації. Але мало хто заглиблюється у вивчення того, що насправді відбувалося, навіщо воно зроблено і які наслідки воно має в загальній картині", - пояснив військовий ГУР.

На кожну ситуацію бійці, як правило, реагують з гумором. Але, як розповідає військовий "Артану", є конкретна мета, яку треба виконати понад усе, тому він інколи не розуміє слово "мотивація", вбачаючи, що воно більше підходить до цивільного, більш спокійного і розміреного життя.

"Що стосується Конана, то так ви можливо і бачили, він дуже колоритний молодий чоловік. І як і в кожного з нас його життя пов’язане зі спортом, так що слово "мотивація" я ніколи не можу зрозуміти [у цьому контексті]. Мотивація може бути десь на футбольному полі, вона залежить від того, який в тебе настрій, як ти можеш зіграти. В нашому випадку я не чув серед своїх побратимів навіть виразу "мотивація". У нас за нашими спинами наші сім’ї, діти, дружини, у нас гора проблем, яку треба вирішувати, тому наша мотивація [інша]. А по Конану, ну, так 14 годин він проподорожував і як він зізнався в результаті, що це було добре, тому що він навіть встиг виспатися", - розповів його колега-розвідник.

Наприклад, під час однієї з операцій, коли боєць загубився в морі через сильну течію та хвилі, ситуація була напруженою, але ніхто не панікував, засвідчив Хохол. Побратима відразу почали шукати, хоча катери кілька разів проходили повз і його не помічали. У цей час ворог вів обстріл, але, на щастя, все закінчилося добре.

"Слава богу, що ця ситуація вирішилося у позитивному ключі. Все завершилось добре. І я думаю, що все [і в загальному контексті війни] закінчиться у нас добре, коли у нас є такі хлопці, у нас інших варіантів просто немає, а ми працюємо заради українців, щоб виправдати їх віру також", - зазначив Хохол.

Telegram oembed: https://t.me/DIUkraine/4633

 Буданов був учасником операції по звільненню агрегатного заводу у Вовчанську

Командир підрозділу "Стугна" з позивним "Лінукс" поділився раніше невідомими подробицями звільнення Вовчанського агрегатного заводу на Харківщині. Він розповів про важливість непомітного накопичення сил та засобів у районі виконання завдання, що стало класичним підходом для спецпідрозділів. Також він розповів, що начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов брав безпосередню участь у звільненні заводу.

Нагадаємо, що бійці Головного управління розвідки Міноборони України успішно провели операцію на території Вовчанського агрегатного заводу, яка завершилася 24 вересня. Наші захисники звільнили завод від окупантів.

Під час звільнення заводу українські військові взяли в полон близько двадцяти російських солдатів. Наказ про деокупацію об'єкта віддав начальник ГУР. Операція тривала понад тиждень і супроводжувалася інтенсивними обстрілами.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube