RU
Головна
Світ
09:12, 13 Жовтня
Информатор UA

Интро

У Білорусі відкрили нову справу проти лідерки опозиції Світлани Тихановської. Її підозрюють у самовільному присвоєнні звання або влади. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Zerkalo.io. Проти Тихановської відкрили нову кримінальну справу. Її підозрюють у самовільному присвоєнні звання або влади (ст. 382 КК Білорусі). Санкції за цією статтею передбачають до двох років позбавлення волі. Таку ж саму справу завели і проти іншого опозиціонера Павла Латушко. Обвинувачені Тихановська і Латушко, за погодженням з іншим учасниками створили псевдооргани державної влади й управлінь та представництв Республіки Білорусь за кордоном. І продовжуючи свої незаконні дії, вступили в переговори з представниками іноземних держав і міжнародних організацій, - сказав офіційний представник Слідчого комітету Білорусі Сергій Кабакович. Які кримінальні справи вже завели на Світлану Тихановську за ч.1 ст.3611 Кримінального кодексу за фактом створення екстремістського формування й керівництва ним; за ч.3 ст. 361 Кримінального Кодексу заклики до повалення або зміни конституційного ладу Республіки Білорусь або до вчинення злочинів проти держави; за ч.1 ст. 357 Кримінального кодексу змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом; за ч.1 ст. 13, ч.2 ст. 293 Кримінального кодексу приготування до масових заворушень; за ч.1 ст. 13, ч.1 ст. 292 Кримінального кодексу приготування до захоплення будівель та споруд; за ч.1 ст. 14 і ч.3 ст. 289 Кримінального кодексу у замаху на акт тероризму. Які кримінальні справи вже завели на Павла Латушко за ч.1 ст.3611 Кримінального кодексу за фактом створення екстремістського формування й керівництва ним; за ч.1 ст. 357 Кримінального кодексу змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом; за ч.3 ст. 361 Кримінального Кодексу заклики до повалення або зміни конституційного ладу Республіки Білорусь або до вчинення злочинів проти держави; за ч.1 ст. 14 і ч.3 ст. 289 Кримінального кодексу у замаху на акт тероризму. Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких Лукашенко нібито отримав понад 80% підтримки. Після цього білоруси вийшли на вулиці в знак протесту з результатами виборів. Учасники вважають обраним президентом лідерку опозиції Світлану Тихановську. У Білорусі МВС загрожувало демонстрантам застосуванням бойової зброї. Крім того, лідерка білоруської опозиції Тихановська стала лауреаткою премії миру імені Лотара Крайссіга. Також Інформатор писав, що Тихановська звернулася до українців. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

У Білорусі відкрили нову справу проти лідерки опозиції Тихановської

Читать на русском
У Білорусі відкрили нову справу проти лідерки опозиції Тихановської

Санкції за цією статтею передбачають до двох років позбавлення волі

У Білорусі відкрили нову справу проти лідерки опозиції Світлани Тихановської. Її підозрюють у самовільному присвоєнні звання або влади.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Zerkalo.io.

Проти Тихановської відкрили нову кримінальну справу. Її підозрюють у самовільному присвоєнні звання або влади (ст. 382 КК Білорусі). Санкції за цією статтею передбачають до двох років позбавлення волі. Таку ж саму справу завели і проти іншого опозиціонера Павла Латушко.

«Обвинувачені Тихановська і Латушко, за погодженням з іншим учасниками створили псевдооргани державної влади й управлінь та представництв Республіки Білорусь за кордоном. І продовжуючи свої незаконні дії, вступили в переговори з представниками іноземних держав і міжнародних організацій», - сказав офіційний представник Слідчого комітету Білорусі Сергій Кабакович.

Які кримінальні справи вже завели на Світлану Тихановську

  • за ч.1 ст.361–1 Кримінального кодексу — за фактом створення екстремістського формування й керівництва ним;
  • за ч.3 ст. 361 Кримінального Кодексу — заклики до повалення або зміни конституційного ладу Республіки Білорусь або до вчинення злочинів проти держави;
  • за ч.1 ст. 357 Кримінального кодексу — змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом;
  • за ч.1 ст. 13, ч.2 ст. 293 Кримінального кодексу — приготування до масових заворушень;
  • за ч.1 ст. 13, ч.1 ст. 292 Кримінального кодексу — приготування до захоплення будівель та споруд;
  • за ч.1 ст. 14 і ч.3 ст. 289 Кримінального кодексу — у замаху на акт тероризму.

Які кримінальні справи вже завели на Павла Латушко

  • за ч.1 ст.361–1 Кримінального кодексу — за фактом створення екстремістського формування й керівництва ним;
  • за ч.1 ст. 357 Кримінального кодексу — змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом;
  • за ч.3 ст. 361 Кримінального Кодексу — заклики до повалення або зміни конституційного ладу Республіки Білорусь або до вчинення злочинів проти держави;
  • за ч.1 ст. 14 і ч.3 ст. 289 Кримінального кодексу — у замаху на акт тероризму.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких Лукашенко нібито отримав понад 80 % підтримки. Після цього білоруси вийшли на вулиці в знак протесту з результатами виборів. Учасники вважають обраним президентом лідерку опозиції Світлану Тихановську. У Білорусі МВС загрожувало демонстрантам застосуванням бойової зброї. Крім того, лідерка білоруської опозиції Тихановська стала лауреаткою премії миру імені Лотара Крайссіга.

Також Інформатор писав, що Тихановська звернулася до українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.