Скандинавські авіалінії відмовились від Nesquik і Pepsi: як це стосується України

Компанія Скандинавські авіалінії відмовилась від популярних напоїв Nesquik і Pepsi на знак солідарності з Україною - ці бренди є у переліку компаній від НАЗК, що спонсорують війну

Скандинавські авіалінії
Скандинавські авіалінії своїм жестом від популярних напоїв підтримали Україну

У літаках скандинавської авіакомпанії SAS більше не подаватимуть гарячий шоколадний напій Nesquik і газовану Pepsi. Їх повністю прибрали з меню на знак солідарності з Україною. Ці дві компанії потрапили до списку спонсорів війни в Україні, яке створило Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК). 

Про відмову від популярних напоїв повідомила пресслужба компанії SAS у вівторок, 12 грудня. Тут кажуть, що спілкується з постачальниками та з'ясовують їхні наміри.

"Ми можемо підтвердити, що ми виключили Nesquik і  Pepsi з бортового асортименту через додавання компанії Nestle до українського списку спонсорів війни", – йдеться у повідомленні. 

У SAS кажуть, що ведуть діалог з невеликою групою постачальників, щоб зрозуміти їхні плани на майбутнє. Якщо ситуація зміниться - меню переглянуть. 

НАЗК України внесло компанію Nestle до списку спонсорів війни, через її роботу у РФ. На початок 2022 року компанія мала сім фабрик у росії. Через рік Nestle заявила, що зупиняє всі інвестиції в рф та постачання більшості своєї продукції до рф. Вона справді прибрала з російського ринку бренди KitKat і Nesquik, але все ж таки бізнес не згорнула. 

Що відомо про SAS

Scandinavian Airlines була заснована як флагманська авіакомпанія трьох скандинавських краї - Норвегії, Данії й Швеції. Тривалий час вона була успішною, але у 2022 році компанія опинилась на межі банкрутства через збитки від пандемії. У жовтні 2023 року Скандинавські авіалінії SAS продали консорціуму на базі Air France-KLM.  Після реструктуризації у новій структурі власників частку участі зберегла лише Данія - це 25,8%.

Нагадаємо, днями відбулося експертне обговорення загрози продовження фінансування військового бюджету росії транснаціональними компаніями та ініціативи з припинення економічної діяльності в росії. Фахівці наголошують, що комплексна міжнародна підтримка України на всіх рівнях є вкрай важливою. Світ має докладати більше зусиль, щоб зупинити росію, а країни та компанії мають прийняти однозначне рішення про припинення співпраці з москвою та вихід з ринку рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube