Тур на потім: яка ситуація з перенесеними матчами УПЛ

Читать на русском

Серед топ-8 команд УПЛ без перенесень лише три клуби

Читать на русском
Лідером за кількістю перенесень є Динамо
У лідерів чемпіонату така кількість переносів може викликати проблеми

Серед топ-8 команд УПЛ без перенесень лише три клуби

Цей сезон Української Прем’єр-ліги вже з першого туру запам’ятався нам скандальними перенесеннями. На сьогодні маємо аж 6 матчів, які поки не відбулися і невідомо, коли вони будуть зіграні.

Інформатор розбирає, чи вдасться взагалі розірвати це порочне коло та нарешті вирівняти сили команд в УПЛ.

Які матчі перенесені і хто лідер за кількістю?

Перенесення матчів УПЛ - справа не нова. Останніми роками таких мали по 2-3 на сезон, але причина зазвичай була важлива чи форс-мажорна. Цього ж розіграшу - вже шість ігор. Це дуже багато, майже цілий тур. Аби їх зіграти, традиційно обирають період на паузи збірних. Та в нашому випадку все не так просто - і далі ми пояснимо чому.

Сумнівне лідерство тримає київське Динамо. У команди - три перенесені гри (проти Зорі, Металіста 1925 та Вереса). По два матчі - в Зорі та Дніпра-1. У луганців це ігри проти Динамо й Шахтаря; у дніпрян - проти Ворскли та Руху. Ще один матч - Шахтар, вже згадана Зоря. Команди, що попутно втратили по одному матчу (Рух, Ворскла, Металіст 1925 і Верес) постраждали через рішення іншого клубу, тому для них ця ситуація найбільш нечесна.

Розкидані такі матчі на різні тури (1, 3, двічі 5, 6, 10). А враховуючи поточну таблицю УПЛ - це величезна інтрига. Ми вже аналізували сезон-23/24 та розповіли, чому цього року можемо побачити чимало сюрпризів. Команди, що знаходяться в топі, дуже сильно чекають результати перенесених двобоїв. У першій половині таблиці таких аж п’ять.

Верхівка таблиці без урахування перенесених матчів
Верхівка таблиці без урахування перенесених матчів

Кривбас, Полісся та Чорноморець. Лише три (!) клуби верхівки зіграли всі матчі без перенесень. А от Шахтар, Динамо, СК Дніпро-1, Рух та Ворскла - від однієї до трьох перенесених ігор. Як це впливає? Кияни, наприклад, потенційно можуть здобути аж дев’ять очок. А це перша сходинка із запасом, між іншим. Так само проблемні на початку сезону полтавчани та дніпряни можуть бути ближче до медальної зони. Адже між 1 та 8 сходинкою усього сім очок, у такій щільності кожен заліковий пункт на вагу золота!

Чи можуть бути ще перенесення?

Тут слід згадати, що від перенесень страждають й інші команди. Після десяти турів УПЛ лише половина клубів провела усі матчі. Але так, навіть із таким бекграундом нові перенесення не виключені. Наприклад, матч Зоря - Шахтар відклали через рішення тренера збірної України Реброва. До речі, македонці обіцяють нав’язати свій стиль та створити проблеми нашій команді. Аби уникнути цих “проблем”, у Реброва є важливий ресурс - гірники; вберегти їх у матчах української першості наче логічне рішення. Адже ігри проти Північної Македонії та Мальти дуже важливі для нас у боротьбі з Італією за другу сходинку групи відбору.

І якщо ці дві гри будуть за нами, то саме Сквадра Адзурра стане головним викликом, де теж мають бути найкращі гравці. А отже - всередині листопада можливі нові відкладені ігри УПЛ. У Шахтаря там за календарем матч проти Дніпра-1, у Динамо - проти Кривбасу. Як же в цьому параметрі “щастить” нам на матчі грандів. Один з них можуть поставити на п’ятницю, як гру Динамо з Поліссям у 10-му турі. Та знову - якщо не буде запитів про перенесення.

А що з єврокубками? Адже гра першого туру не відбулася саме через матчі Дніпра-1 та Ворскли у європейських турнірах. Будемо сподіватися, що чотири поєдинки Шахтаря та Зорі у своїх групах не будуть причиною чергового переносу, бо стільки матчів ми навіть восени не відіграємо. Та й інші команди можуть підняти бунт - збирати на потім ще більше поєдинків буде занадто зухвало.

Коли будуть догравати?

УПЛ вдалося розібратися з матчами Дніпра-1. Проти Ворскли вони гратимуть вже за два тижні, а на початку листопада - з Рухом. Таким чином закриють діри для трьох команд еліти. Складним таке рішення є тільки для полтавського клубу, адже в них лишається гра чвертьфіналу Кубка України, а от львів'яни та спортклубівці з усіх можливих для себе турнірів повилітали, тому мають час на будь-які додаткові ігри. Тим паче, ці матчі поставили на дві середи. Цікаво, що через такий розклад жовто-чорні матимуть чотири матчі поспіль на виїзді. А ще такі серії по-різному показують стан команди. Пам’ятаєте цей автогол Ворскли? Уявіть, якою була б та команда проти Дніпра-1.

Але далі постає головне питання - як бути з грандами? Адже їх основу складають збірники, і ставити перенесений матч на час паузи для ігор України під час відбору на Євро-24 - виглядає неможливим. Попередньо, матчі можуть бути зіграні навесні. Але, якщо Шахтар та Зоря забезпечать собі єврокубки - у лютому їм знову буде не до перенесених ігор. Із Динамо простіше - після зими в них буде вдосталь часу, та знову - вдалий виступ у групі та шлях плей-оф для збірної заберуть збірників на матчі весни. Із цим аспектом буде чимало проблем. Вихід один - кияни та донеччани мусять грати другим складом.

Українська Прем’єр-ліга саме зараз - дуже живий та конкурентний чемпіонат, за яким нам цікаво спостерігати. Навіть кілька матчів по 0:0 не вбивають глядацький інтерес, а протистояння за медалі асоціюється не тільки із матчем Динамо - Шахтар. Спільна задача - і суспільства, і менеджменту клубів - уникнути нових перенесень. Бо такими темпами розіграш 24/25 шукатиме паузи на ігри свого попередника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.