Туареги в Малі розпочали війну з проросійським диктатором та нищать вагнерівців загиблого Пригожина

Читать на русском

«Координаційний рух Азавад» оголосив повну мобілізацію, аби протистояти хунті та вагнерівцям у Малі

Читать на русском
Туареги повстали
Племена не хочуть бачити російських найманців на своїй землі

«Координаційний рух Азавад» оголосив повну мобілізацію, аби протистояти хунті та вагнерівцям у Малі

Озброєні угрупування, які сформовані на базі племен туарегів в Малі, у пятницю, 22 вересня, оголосили війну хунті та російській приватній військовій кампанії «Вагнер». Сепаратисти з північних провінцій країни, що представляють Координаційний рух Азавад, оголосили про повну мобілізацію своїх військ і вже завдали болючих ударів хунті. Рішення про мобілізацію прийнято через наростання присутності «вагнерівців» у Малі, що непокоїть місцеві племена.

За повідомленням російського пропагандистського пабліка Avia.Pro, угруповання зібрали близько 300 одиниць військової техніки. Франкомовні ЗМІ повідомляють, що туареги продовжують атакувати й вже збили принаймні вісім військових літаки, що змушує сприймати ці новини всерйоз. Серед них 1 Су-25, 2 Л-39, 2 вертольоти, 1 Іл-76 і безпілотник-розвідник «Орлан». Один із них — вантажно-десантний, Іл-76 з реєстраційним номером EW-412TH. Цей літак, який базувався в Білорусі, ймовірно, обслуговував «вагнерівців».

 

Повстання північних племен

Як повідомляє Sene Web, Координаційний рух Азавад, який об’єднує ці племена, ще 10 вересня підписав угоду, згідно з якою вони мають спільно виступити проти влади військового уряду в Бамко. На переконання бунтівників, уряд Малі порушив низку мирних угод і тепер намагається взяти під цілковитий контроль північ країни, яка раніше мала широку автономію.

Туареги в Малі
В Малі північні племена розпочали війну проти хунти та "вагнерівців". Скріншот з відео France 24

Хунта, на чолі з військовим командиром Ассімі Ґойтою, що у 2020 році, після довгого періоду нестабільності й за підтримки ПВК «Вагнер» захопив владу в країні, провела низку каральних експедицій із використанням авіації. Туарегам вдалося відвоювати низку ключових міст у північних провінціях Малі, зокрема Бурем та військові бази поблизу Тімбукту, витіснивши звідти урядові війська та «вагнерівців».

«Ми атакували та взяли під свій контроль два військові табори в місті Лере. Табори знаходяться під нашим контролем», — заявляв 17 вересня один із лідерів Координаційного руху Азавад.

Туареги в Малі

Племена туарегів неодноразово повставали проти центральної влади. У січні 2012 року вони розпочали повстання, яке спричинило падіння уряду: до влади, скинувши демократично-обраного президента, прийшли військові. Вони посилалися на невдачі законної влади в придушенні повстання і проголосили створення тимчасового уряду. Тоді туареги на деякий час узяли під контроль північ, проголосивши незалежну країну під назвою Азавад.

Проте незабаром між бунтівниками розпочалися розбіжності, адже частина збройних груп перебували під впливом ісламістів і встановили режим шаріату. Тож за сприяння військ Франції, у 2013 році Малі повернула контроль над утраченими територіями. У 2014 році сторони домовилися про припинення вогню, а у 2015 підписали мир, який передбачав широку автономію регіону. Незабаром Малі повернула демократичну процедуру обрання влади, але так і не змогла відновити стабільність: країну розривали військові перевороти, підтримувані кремлем, корупція та війна з ісламістами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.