«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує

Читать на русском

Як правильно зібрати «тривожну валізку»

Читать на русском
«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує

Як правильно зібрати «тривожну валізку»

Безперервне нарощування російських військ на кордоні з Україною, протести та їхнє силове придушення в Казахстані, третій рік пандемії COVID-19. Всі ці події нагадують, що по суті кожній людині непогано б мати «тривожну валізку». І йдеться не лише про Україну, і не лише про загрозу воєнного вторгнення. Наприклад, у США експерти радять зібрати та регулярно оновлювати 2 види наборів виживання – похідний та стаціонарний – адже урагани, повені та лісові пожежі теж можуть вносити неприємні корективи в життя людей. 

Інформатор розібрався, як правильно зібрати «тривожну валізку», скільки вона коштує і чому фахівці наполягають запастися шоколадом. 

Навіщо потрібна «тривожна валізка»

На тлі нинішньої міжнародної політичної ситуації та російсько-українського військового конфлікту перше, що може спасти на думку, при згадці «тривожної валізки», - це ескалація військових дій на Донбасі. Але, наприклад, у Сполучених штатах Америки фахівці більше стурбовані стихійними лихами, що регулярно відбуваються. За даними World Disasters Report, з 1990-х років середня кількість стихійних лих, пов'язаних із кліматом та погодою, збільшилася майже на 35%. Урагани можуть залишити людей без електрики або доступу до їжі та води. А раптові повені змушують мешканців екстрено евакуюватися, залишивши свої будинки не певний період.

У нашій країні докладну інструкцію з самодопомоги у надзвичайних ситуаціях із необхідними номерами телефонів можна знайти на сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій. На 48 сторінках викладається, як треба діяти при повенях, землетрусах, ураганах, пожежі, викиді хімічних речовин, радіоактивному зараженні, при загрозі вибуху, стрільбі і так далі. Всі ці різні поради щодо реагування в тій чи іншій ситуації об'єднує одна - зі збирання речей першої необхідності. 

 

«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує 1

«Зберіть у водонепроникний пакет документи, гроші, бинт для перев'язки та еластичний бинт, пластир, ліки, призначені для регулярного застосування, теплий одяг, запас харчових продуктів та води на 3 доби», - йдеться у повідомленні ДСНС. 

Кожному члену сім'ї – особиста «тривожна валіза»

Як радить директор Центру дослідження лих в Університеті штату Делавер Трісія Вахтендорф, «тривожна валіза» повинна включати: 

  • змінний одяг; 
  • спідню білизну на тиждень; 
  • щось тепле і непромокаюче (підійде і мішок для сміття, яким можна накритися); 
  • важливі документи у пластиковій папці (паспорт, медичні записи, копія заповіту); 
  • гроші. 

І що особливо важливо, кожен член сім'ї повинен мати власний «набір виживання». Погодьтеся, якщо дітям і батькам доведеться ненадовго розлучитися, набагато краще, якщо ліки дитини  перебуватимуть з нею, а не під наглядом дорослого, який зараз не може нічим допомогти своїй дитині. 

«Виділіть сумку для кожного члена сім'ї, але зберігайте їх усі в одному місці», - радить Трісія Вахтендорф. 

Що вибрати у якості їжі та води, питання зараз не особливо складне. Експерти в галузі виживань та вивчення стихійних лих рекомендують мати при собі багаторазову пляшку для води та соломинку, що фільтрує, або таблетки для очищення води. Як їжа підійдуть протеїнові батончики або будь-які продукти, які можуть довго зберігатися і не займати багато місця (сухарі, в'ялене м'ясо). 

Всі ці побажання об'єднані на сайті Івано-Франківського відділення ДСНС. Нижче наводимо загальний перелік предметів першої необхідності, які варто запакувати у «валізу»: 

  • аптечка, яка складається з наступних компонентів: рукавички медичні, кровоспинний джгут або турнікет, бинти, лейкопластир, стерильні серветки, активоване вугілля, гемостатики (засоби для зупинки кровотеч) клапан для серцево-легеневої реанімації, термоковдра, жарознижувальні, протиалергічні та протиінфекційні ліки, антибіотики, гнучка шина, нітрогліцерин, індивідуальні ліки; 
  • ліхтарик ручний та налобний із запасом батарейок до них;
  • міні-радіоприймач із запасом батарейок (або мобільний телефон із функцією радіо);
  • універсальний ніж (з набором інструментів);
  • запас їжі та води (щонайменше на 3 дні);
  • гроші та документи (паспорт або його копія);
  • свисток (щоб кликати на допомогу);
  • мисливські сірники, сухий спирт, газові запальнички (2-3 шт.);
  • ремонтний комплект (нитки, голки та ін.);
  • одноразовий посуд;
  • засоби гігієни.

 

«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує 2

«Чим детальніше ви все плануєте і чим більше ви готуєтеся до надзвичайної ситуації, тим менше ваші думки в критичний момент будуть зайняті саме зборами. Як результат, ви зможете краще відреагувати в екстреній ситуації. Додатково до речей першої необхідності, можете взяти улюблену книгу, колоду карт. Ті речі, які можуть додати комфорту. І постарайтеся взяти із собою плитку шоколаду, шоколад допоможе вам менше стресувати. Повірте, ви ніколи не пошкодуєте, що знайшли місце для шоколадки», — радить Трісія Вахтендорф.

Скільки коштуватиме «тривожна валізка»

Інструктор з виживання Сергій Вишневський з позивним «Добрий» підрахував, скільки коштуватиме набір для виживання станом на грудень 2021 року. У Сергія повний список складається з 58 пунктів, з ним можна ознайомитись тут

Інформатор пропонує, спираючись на дані Сергія Вишневського, розрахувати вартість, виходячи з набору предметів, які пропонує взяти з собою в екстреному випадку ДСНС. 

 

«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує 3

«Тривожна валізка»: що брати і скільки це коштує 4

Разом трохи більше 12 тисяч гривень на екстремальний набір без урахування їжі та води, спального мішка (1 782 грн), намету (3 680 грн) та рюкзака (1 700 грн). Звичайно, до «тривожної валізки» можна додати і розпалювачі вогню, портативні кухонні плити, компас. Але для екстрених випадків, як зазначають фахівці, найкраще підійде набір саме з мінімальною кількістю речей на перший час. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.