“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Під час проєктування захисту енергооб'єктів використовували дані від Генштабу, настанови для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих світових фахівців
Обʼєкти енергетичної інфраструктури в Україні забезпечили трьома рівнями захисту. Вони вбережуть важливі об'єкти від ракет, дронів та їхніх уламків. Це допоможе зберегти світло та тепло в умовах повторного енерготерору окупантів взимку.
Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Зазначається, що відповідне рішення ухвалив уряд України спільно Генеральним штабом ЗСУ.
"Перший рівень захисту - спорудження габіонів (мішки з піском, скріплені металевими клітинами - ред.)та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет", - розповів голова агентства відновлення Мустафа Найєм.
Другий рівень - це захист від дронів та шахедів. Йдеться про бетонні конструкції, які будують навколо основної мережі "Укренерго", починаючи з березня цього року. Під таким захистом вже знаходяться 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень - це захист від ракет. Під захистом 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.
"Тут працюємо спільно з "Укренерго" - вони формують завдання на проектування та будівництво", - повідомили в пресслужбі Держагентства відновлення.
Як пише видання Politico, західні системи ППО допомогли Україні захистити небо. Зокрема, вони перетворили Київ на найбезпечніше місце в Україні. Коли росія вторглася до України у 2022 році, столиця мала тільки протиракетні радянські системи - С-300 та Бук-М1. І це було проблемою - боєприпаси їм виробляє переважно сама росія.
Наразі оборона Києва посилена німецькими системами Gepard та американськими Avenger, які збивають дрони та крилаті ракети. На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawk, NASAMS та IRIS-T. Далеку оборону забезпечують Patriot та SAMP/T.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.