“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Під час проєктування захисту енергооб'єктів використовували дані від Генштабу, настанови для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих світових фахівців
Обʼєкти енергетичної інфраструктури в Україні забезпечили трьома рівнями захисту. Вони вбережуть важливі об'єкти від ракет, дронів та їхніх уламків. Це допоможе зберегти світло та тепло в умовах повторного енерготерору окупантів взимку.
Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Зазначається, що відповідне рішення ухвалив уряд України спільно Генеральним штабом ЗСУ.
"Перший рівень захисту - спорудження габіонів (мішки з піском, скріплені металевими клітинами - ред.)та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет", - розповів голова агентства відновлення Мустафа Найєм.
Другий рівень - це захист від дронів та шахедів. Йдеться про бетонні конструкції, які будують навколо основної мережі "Укренерго", починаючи з березня цього року. Під таким захистом вже знаходяться 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень - це захист від ракет. Під захистом 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.
"Тут працюємо спільно з "Укренерго" - вони формують завдання на проектування та будівництво", - повідомили в пресслужбі Держагентства відновлення.
Як пише видання Politico, західні системи ППО допомогли Україні захистити небо. Зокрема, вони перетворили Київ на найбезпечніше місце в Україні. Коли росія вторглася до України у 2022 році, столиця мала тільки протиракетні радянські системи - С-300 та Бук-М1. І це було проблемою - боєприпаси їм виробляє переважно сама росія.
Наразі оборона Києва посилена німецькими системами Gepard та американськими Avenger, які збивають дрони та крилаті ракети. На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawk, NASAMS та IRIS-T. Далеку оборону забезпечують Patriot та SAMP/T.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.