Режисерські команди та фани шоковані
Студія Warner Bros Discovery оголосила, що більше не випускатиме в широкий прокат сімейний фільм вартістю 70 мільйонів доларів, незважаючи на те, що він уже повністю завершений. В Голлівуді з'явилася нова тривожна тенденція.
Минулого тижня режисера мультфільма "Койот проти Акме" Дейва Гріна повідомили, що його робота не побачить світ. А точніше, її не побачать глядачі, причому ніде - ні в кінотеатрах, ні на потоковому сервісі Warner, Max.
"З перезапуском Warner Bros Pictures Animation студія змінила свою глобальну стратегію, зосередившись на кінотеатрах (та скороченні витрат - прим. ред.). Завдяки цьому новому напрямку ми прийняли важке рішення не промотувати мультик", - заявили на студії.
Схоже, справжня причина полягає в тому, що фільм вийшов дорожчим, ніж планувалось. Виробник боїться, що не зможе отримати прибуток від його прокату, тому одразу відмовляється від останнього, аби повернути через податкову частину вкладених грошей. Така схема спрацює тільки у випадку, якщо роботу не демонструватимуть. Сам автор мультфільму прокоментував ситуацію, повідомивши, що геть спустошений. Його підтримав колега, режисер та сценарист Брайан Даффілд.
"Я бачив цей фільм, і він чудовий. Люди, які працюють у Warner Bros, є антимистецькими, і я сподіваюся, що їм на голову впаде кілька кувалд", - жорстко відреагував він.
Натомість у Warner заявили, що дозволять Гріну продавати фільм іншим потенційним дистриб'юторам. Іншим режисерам, яких спіткала подібна доля, пощастило куди менше. Кілька інших сценаристів і режисерів засудили Warner за те, що компанія обрала короткострокову економію, а не шанс поділитися новим фільмом зі світом.
В серпні минулого року студія також відмовилася від уже знятого блокбастера про супергероїв "Бетгерл" вартістю 90 мільйонів доларів. Леслі Грейс знялася в ролі борчині зі злочинністю Ґотем-Сіті поруч з Майклом Кітоном у ролі Бетмена. Втім, керівництво студії вирішило, що фільм неминуче провалиться, й скоротило свої втрати.
"Ми засмучені та шоковані новиною. Ми досі не можемо в це повірити", - повідомили в Instagram режисер та команда.
Також у серпні минулого року таке ж "важке рішення" було прийнято щодо мультфільму "Скубі Ду: Святковий привид" вартістю 40 мільйонів доларів - знову ж таки, після того, як фільм був більш-менш завершений.
"Це те, над чим я працював усю свою кар'єру, я дуже розчарований", - сказав режисер Дейв Курінські.
Здається, фільми більше не сприймаються як мистецтво. Їх розглядають як статті грошового балансу. Йдеться не про провал конкретної роботи в прокаті, а про імідж усього виробництва та, в кінцевому результаті, фінальну вартість його акцій.
Разом з тим, є й зворотня сторона цього недоброго тренду, адже Warner Bros Discovery стає відомою як студія, яка не поважає працю власних співробітників. Кожне таке скасування прокату готових стрічок точно не додає довіри між кінематографістами та студією. Критики ж вважають, що такі дії завдадуть непоправної шкоди репутації самої студії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.