Трейдинг на пів мільйона гривень: кіберполіція прикрила фейкову фінансову біржу, яка обкрадала інвесторів

Читать на русском

Мешканці Кропивницького створили сайт з фейковою торговельною біржею, де імітували трейдингову діяльність

Читать на русском
Шахрайство
Шахрайську схему реалізував 21-річний хлопець

Мешканці Кропивницького створили сайт з фейковою торговельною біржею, де імітували трейдингову діяльність

У Кропивницькому затримали шахраїв, які створили фейкову фінансову біржу. На спеціально створеному сайті вони імітували трейдингову діяльність. Таким чином аферисти викрали понад пів мільйона гривень.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції України. Зазначається, що завдяки "фінансовій біржі" мешканці Кропивницького обманювали своїх інвесторів. Шахраї пропонували вкладати гроші у фінансові операції.

"Однак вкладники не лише не отримали прибутку, але й втратили свої гроші. Встановлена сума збитків перевищує пів мільйона гривень", - йдеться в повідомленні.

Вилучені гроші та речі у шахраїв
Вилучені гроші та речі у шахраїв

Шахрайську схему реалізував 21-річний хлопець. Він створив та наповнював контентом сайт фейкової торговельної біржі для імітації трейдингової діяльності (діяльність, спрямована на одержання прибутку від різниці в курсі, шляхом купівлі та продажу валют, акцій і інших цінних паперів, - ред.). Було вказано, що брокерська компанія "біржі" нібито була зареєстрована в одній із тихоокеанських острівних держав, а її головний офіс - в одній із європейських столиць.

"До протиправної діяльності чоловік залучив своїх знайомих. Поліцейські встановлюють повне коло осіб, які стали жертвами правопорушників", - кажуть в поліції.

Скільки втратив бюджет України через криптовалютні біржі

Державний бюджет за десять років втратив щонайменше 3 млрд грн податків від роботи криптобірж, діяльність яких досі не врегульована в Україні. Цей висновок зробили фахівці Бюро економічної безпеки (БЕБ) на аналізі продажів всього 3 активів: BTC, ETH та USDT. Спеціалісти проаналізували діяльність криптобірж, заснованих українцями. Обсяг торгів цих площадок тільки трьома віртуальними активами (BTC, ETH, USDT) склав понад 55 млрд доларів. Стільки наторгували з 2013 по 2023 роки. Також криптобіржі досі не сплачують податки в Україні, адже немає чітких правил щодо їх роботи.

Також Інформатор писав, що в Києві хлопець відкрив фейковий обмінник та вкрав майже 60 тисяч доларів. Як його покарають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.