Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Планують запустити програму до кінця листопада
Європейський Союз оголосив про запуск спеціальної навчальної місії для української армії EUMAM. Старт планують вже за кілька тижнів. В межах програми в ЄС орієнтуються підготувати до 50 тисяч українських військовослужбовців.
Про це повідомив верховний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель на пресконференції у Брюсселі, а також пишуть у Twitter представники Чехії у Раді Євросоюзу.
“Рада Євросоюза запустила Місію військової допомоги ЄС EUMAM для підтримки України в тяглій загарбницькій війні росії проти України”, - йдеться у повідомленні.
Для ЄС – це черговий акт підтримки України. За два роки у межах тренувальної місії в Євросоюзі сподіваються підготувати 50 тисяч бійців. Навчання відбуватимуть в Польщі, та ще в кількох країнах ЄС, які нададуть Україні базове навчання, а це матеріальне забезпечення та самі тренування.
“Серед країн, які підтримують Україну є, наприклад, Румунія, Ірландія, Словаччина, про що заявили міністри закордонних справ цих держав напередодні засідання у Брюсселі”, – зазначив Боррель.
Місія займеться індивідуальною, колективною та спеціалізованою підготовкою ЗСУ та сил територіальної оборони. Простіше кажучи, українців вчитимуть надавати медичну допомогу, розкажуть як протидіяти хімічній, біологічній чи ядерній загрозі та покажуть як організувати матеріально-технічну базу.
"Метою місії є сприяння підвищенню боєздатності Збройних сил України для ефективного ведення військових операцій, щоб дозволити Україні захищати її територіальну цілісність у межах її міжнародно визнаних кордонів, ефективно здійснювати свій суверенітет та захищати громадянське населення", - йдеться у повідомленні Ради ЄС.
На навчання Євросоюз виділив 106 мільйонів євро. Й поки це найбільша військова місія для України, яку коли-небудь виділяли в ЄС.
Про створення такої місії попросила сама Україні. З таким проханням, ще в липні міністри закордонних справ та оборони України написали лис, на ім'я Жозепа Борреля. 14 жовтня в ЄС схвалили це прохання. Й представники 27 країн-членів одностайно підтримали започаткування тренувальної місії з навчання військових ЗСУ. Однак тоді мова йшла лише про 15 тисяч військовослужбовців. Зазначимо, напередодні й Франція, у рамках нової спільної навчальної місії Європейського Союзу, зголосилася взяти на навчання до 2-х тисяч українських військових. Ймовірно, саме через залученість до тренувань й інших країн, що підтримують Україну в боротьбі з росіянами, дала можливість збільшити тих, кого наша держава зможе направити на навчання.
А вже сьогодні, 15 листопада, глави Міноборони країн Євросоюзу, знову зберуться на засідання, на якому планують ухвалити рішення про обсяги нової військової допомоги Україні з боку ЄС.