Тренд на 3:1, провали МЮ та Челсі, перша поразка Вест Гема. Огляд 5-го туру АПЛ

Ньюкасл нарешті переміг в новому сезоні

Ліверпуль здобув вольову перемогу
Манчестер Юнайтед продовжує буксувати на початку сезону

Англійська Прем’єр-ліга повернулася після паузи на ігри збірних. Багато сенсацій в цьому турі не було - команди з першої п'ятірки синхронно перемогли, Челсі вкотре не зміг здобутит 3 бали - чемпіонат нарешті повернувся.

Інформатор розповідає про черговий тур в АПЛ.

Вулвергемптон 1:3 Ліверпуль

Перша гра уік-енду, де Ліверпулю було не так легко виграти. Вулвергемптону проти лідерів цього сезону не щастить, хоча в кожній грі команда б’ється на максимумі. От і цього разу - вирвати перемогу гостям вдалося лише під кінець гри. І не без участі Салаха - на ньому два асисти. Наступна гра Клоппа буде Вест Гема - перевірка того, чи поточна мотивація клубу дійсно сильна.

• Вулвергемптон - Ліверпуль 1:3 (1:0, 0:3)
    Голи: Хван, 7 - Гакпо, 55; Роберстон, 85; Буену, 90+1 (аг).

Вест Гем 1:3 Манчестер Сіті

Наступного дня тренд на 3:1 продовжився. І в дуже схожому стилі - Сіті перемогли Вест Гем на його полі, але також першими пропустили. Цей матч варто передивитися задля фантастичної гри голкіперів: Едерсон врятував команду від першої поразки в сезоні, а Ареола вберіг ворота чи не від 10 голів. Але, кілька потужних слів Гвардіоли в роздягальні - і у другому таймі Манчестер знищив суперника та виграв 5 поспіль матч в АПЛ.

• Вест Гем - Манчестер Сіті 1:3 (1:0, 0:3)
    Голи: Ворд-Праус, 36 - Доку, 46; Бернарду, 76; Холанд, 86

Тоттенгем 2:1 Шеффілд Юнайтед

Нестримний Тоттенгем продовжує переможну ходу - цього разу переможено Шеффілд. Хоча, це був дуже складний та скандальний матч. Перший тайм без особливих моментів. А от другий… Першими забивають гості. ТТХ кидає всі сили на штурм, а суддя додає аж 12 хвилин до матчу! Зусилля господарів стають голом Рішарлісона на 98 (!) хвилині. Удар головою стає ін’єкцією успіху - і тотальний пресинг знищує захист Шеффілда, який вся команда лондонців пробиває на сотій хвилині потужним ударом Кулусевскі. Із програшу в перемогу за дві хвилини. Це - один з найпізніших камбеків за всю історію АПЛ.

• Тоттенгем - Шеффілд 2:1 (0:0, 2:1)
    Голи: Рішарлісон, 90+8; Кулусевскі, 90+10 - Хамер, 73

Манчестер Юнайтед 1:3 Брайтон

А це гра двох вражень. По-перше, неймовірний Брайтон, в кожному матчі якого є по три голи точно. По-друге - катастрофічний МЮ, падіння якого триває. Цього разу, першими забили гості - Велбек всередині першого тайму. Згодом перший гол в АПЛ забив Гойлунд - але VAR все скасував. Натомість Брайтон продовжив атаки - у другому таймі Гросс та Педро довелим рахунок до нищівного. Відповісти зміг лише Межбрі, але вцілому це черговий жахливий матч тен Хага та його підопічних.

• МЮ - Брайтон 1:3 (0:1, 1:2)
    Голи: Межбрі, 73 - Велбек, 20; Гросс, 53; Педро, 71

Астон Вілла 3:1 Кристал Пелас

Це єдиний матч, де 3:1 в цьому турі виграли господарі. В цьому сезоні обидві команди стартували рівно, міксуючи результати. Зараз вони йдуть в середині таблиці та змагаються за право бути ближче до зони єврокубків. Але гру запам’ятають черговим феєричним камбеком на останніх хвилинах. Астон Вілла першою пропустила, але за 15 хвилин відіграла одразу три м’ячі. Два з них - у доданий час (плюс дев’ять хвилин). Ще один з найпізніших камбеків у АПЛ.

• Астон Вілла - Кристал Пелас 3:1 (0:0, 3:1)
    Голи: Дуран, 87; Дуглас, 90+8; Бейлі, 90+11 - Едуар, 47

Фулгем 1:0 Лутон

Фулгем нарешті перериває серію без перемог та закріплюється всередині таблиці. Але, поки вигравати вдається тільки у відверто слабких колективів. Лутон же йде на останньому місці взагалі без очок. Та й голів у них мало - поки тільки один на два матчі. Хоча саме в цьому матчі команда була дуже близька до такої бажаної перемоги - їм дуже сильно не щастило з результативністю. Тепер дебютант лишається єдиною командою АПЛ без очок.

• Фулгем - Лутон 1:0 (0:0, 1:0)
    Гол: Карлос, 65

Ньюкасл 1:0 Брентфорд

Гра відзначена двома подіями. Сталася перша поразка Брентфорда (так-так, бджоли були в списку без поразок разом із топовими командами). І нарешті виграв Ньюкасл. Хоча, перемога не така і легка: забити вдалося тільки у другому таймі з пенальті, яке подарували гравці Брентфорда недолугими діями в захисті. Та після голу, три очки довелося захищати всіма силами. Ньюкасл завершує програшну серію проти найсильніших команд АПЛ і має невелику перерву на середняків, аби збирати важливі залікові пункти.

• Ньюкасл - Брентфорд 1:0 (0:0, 1:0)
    Гол: Вілсон, 64 (п)

Евертон 0:1 Арсенал

Цей матч називали дербі українців, адже в АПЛ нарешті вийшов Миколенко. Однак, допомогти вирвати бодай нічию він не зміг. Арсенал був сильнішим та методично загрожував воротам Евертона. Зрештою, атаки вдалося конвертувати у єдиний гол - красива комбінація після кутового за участі Зінченка, передача Сака та гол Троссарда. Можливо, Віталій зможе довести тренеру, що заслуговує на основу, адже саме його відчайдушні підкати врятували господарів від кількох пропущених голів. Каноніри ж перемагають вдруге поспіль та готуються до дуже цікавого протистояння - на них чекає домашня гра проти Тоттенгема.

• Евертон - Арсенал 0:1 (0:0, 0:1)
    Гол: Троссард, 69

Борнмут 0:0 Челсі

Нульові нічиї трапляються в АПЛ зрідка, але в таких випадках обов’язково одна команда грає краще. Цього разу це Борнмут, адже удари Челсі були радше по трибунах, аніж по воротах. Фанати лондонців вже не дуже радіють коштовним купівлям на ринку, від яких користі майже немає. Для нас же бонус - чудова гра Забарного, який провів на полі весь матч. Челсі та МЮ все більше спускаються у зону вильоту і тепер саме вони сусіди Борнмута в таблиці.

• Борнмут - Челсі 0:0 (0:0, 0:0)

Ноттінгем 1:1 Бернлі

Останній матч туру був надією Бернлі. Команда весь перший тайм атакувала і, зрештою, суперудар Амдуні вивів гостей уперед - точно в лівий нижній кут. Але в другому таймі не менш крутий удар видав Хадсон-Одої. З підкруткою, у праву дев’ятку - окраса гри та всього туру. Як не намагалися обидві команди атакувати, більше забити їм не вдалося. А от Фостер заробив дуже непотрібну картку - жорстко відмахнувся від нападника суперників і тепер може пропустити не одну гру АПЛ. Підсумок - Бернлі у 5-му турі бере перші очки.

• Ноттінгем - Бернлі 1:1 (0:1, 1:0)
    Голи: Хадсон-Одої, 61 - Амдуні, 41
    Видалення: Фостер, 90+4

Турнірне становище

Топ-5 команд ліги синхронно здобули перемоги, а Сіті, Тоттенгем, Ліверпуль та Арсенал лишаються єдиними командами чемпіонату, які ще не програвали. Ньюкасл завдяки перемозі обійшов Манчестер Юнайтед та Челсі - але це важко назвати досягненням, адже "дияволи" та "аристократи" розташувалися на 13-му та 14-му місцях відповідно.