Трансферні саги чи (не)передбачувана вже розв'язка? Все про новий сезон Ла Ліги

Один із найвидовищніших європейських чемпіонатів повертається

Реал Барселона Ла Ліга
Реал та Барселона готуються вести боротьбу за чемпіонство

Інформатор продовжує готувати вас до нового сезону в топових європейських чемпіонатах. Минулого разу ми розповідали про неймовірну АПЛ, яка стартує у цей вікенд. У ці ж вихідні розпочнеться і Ла Ліга 23/24. Поглянемо на іспанців детальніше.

Перед сезоном

Що по вартості? Найближче до мільярду за склад підібрався Реал. 980 мільйонів за команду дає Transfermarkt. Далі - Барселона, на понад 120 мільйонів дешевша. Атлетіко - третя команда у переліку, 529 мільйонів. При цьому, у матрацників уже немає відчутної ставки на молодість. Виконавці усі досвідчені, про що свідчить середній вік команди у 27,6 років.

Найближче за вартістю до грандів підібралися Реал Сосьєдад (375), Бетіс (229) та Севілья (225). Але ця прірва настільки велика… Якщо мадридці можуть віддавати за гравців десятки мільйонів євро, то команди нижче зони єврокубків змушені шукати підсилення у середняках. Хоча, нам буде цікаво вболівати за однією з команд. Жирона з українцями коштує 125 мільйонів євро.

Згадаємо про новачків. Хоча, ці назви нам дуже добре знайомі. Гранада виграла Сегунду. Загравати топів має найкращий асистент Кальєхон (знайоме прізвище, чи не так?) і найкращий воротар турніру Фернандес. Лас-Пальмас то виходить в еліту, то випадає з неї. Цього разу в Сегунді він посів друге місце і прийшов псувати нерви середнякам вищої ліги. Алавес грандіозно вирвав путівку в Ла Лігу, про це можна буде зняти драматичний міні-фільм. У двох зустрічах проти Леванте в команд було по нулях, але у матчі- відповіді вже на 9-й (!) хвилині овертайму (!!) вони заробили право на пенальті за гру рукою. Вільялібре чітко виконав 11-метровий. Команда вшосте повертається в еліту і при цьому - усього через рік після вильоту.

Перший ігровий день - п’ятниця 11.08. Гратимуть Альмерія та Райо Вальєкано. У наступні три дні розіграють й інші матчі першого туру.

Хто на чемпіонство?

Коли ніхто не ставив на Хаві, він вибудував такий колектив, що зміг легко обійти і Реал, і Атлетіко і всіх інших - та виграв Ла Лігу. Це був перший тріумф для каталонців з 2019-го. Цьогоріч Барселона, схоже не збирається зменшувати обертів. В обоймі - Педрі, Кунде, Левандовський, Серхі Роберто, Гаві, новачок Гюндоган - потужний склад для захисту титулу та полювання на єврокубки. Хто ще міг бути у складі? Неймар. Той вже заявив, що хоче піти з ПСЖ саме у Барселону. Однак, хто проти, як би ви думали? Хаві. Той, хто ще 5 років тому заявляв, що саме бразилець більш талановитий, аніж Мбаппе! При цьому, Неймар готовий і на скорочення зарплати заради повернення до каталонців. Обидві руки та всі пальці на ногах за такий трансфер піднімають частина правління та сам Лапорта, але не тренер. Хаві зазначає - півзахисник вже не той футболіст, який зараз потрібний Барсі і його час у клубі вже минув.

Реал минулого сезону втратив динаміку гонитви за золотом Іспанії і взяв лише Кубок. Без внутрішнього чемпіонату та гарного сезону в ЛЧ, команда потребувала перебудови. Про трансфери поговоримо трохи нижче. А зараз - про передсезонку. Вершкові переграли Мілан 3:2 і перемогли МЮ 2:0. Це був єдиний матч без пропущених і остання перемога у товарняках. Потім мадридці влетіли Барсі - 0:3 і програли ще й Ювентусу 3:1.

Сам Анчелотті заявив, що проблеми в обороні Реала необхідно вирішувати. “Ми не звикли бути такими вразливими у захисті. Оборонний аспект потребує покращення, ми пропустили багато голів. Баланс порушено, це потрібно виправити”. І про внутрішні проблеми. Трубіна на заміну Луніну вже не підпишуть. 18-річний новачок Гюлер, на якого була ставка, травмувався ще до початку сезону. Трамва коліна серйозна, його повернення у найближчі кілька місяців не прогнозують. Та й з іншими потенційними дебютантами теж є питання готовності до сезону. Тому, задіяти їх на початку розіграшу не вийде. Цікаво, чи встигне Реал за місяць налаштувати свою оборону для єврокубків.

А хто ще? Одинадцять (!) років Ла Ліга - турнір без змін. Медалі постійно ділять між собою Барселона, Реал та Атлетіко. Останнього разу в сезоні 11/12 матрацники фінішували п’ятими і бронзу забрала Валенсія. Якщо в минулі роки ми могли радіти подвигу Хетафе, злету Бетісу, конкуренції від Реалу Сосьєдаду, то цього року, схоже, ніхто особливо не збирається боротися за вищі щаблі. При цьому, команда Сімеоне не дарує нам надій на кубок. Можливо, на конкуренцію для топів. Але перебудова триває не перший рік і видатних результатів немає. Останнє чемпіонство - 2021 рік, тріумф у Єврокубках - Ліга Європи 2018-го. Цікаво, чи нав’яже хтось конкуренцію відомій трійці. Востаннє “не вони” вигравали чемпіонат аж у 2004-му. Тоді це вдалося Валенсії, а сам турнір ще називався Прімера.

Про трансфери іспанців

Проблема іспанського чемпіонату - ПСЖ. Клуб публічно зацепився за двох іменитих гравців. От у Барселони хочуть викупити Дембеле, але каталонці хочуть стовідсотково узгодити всі фінансові моменти. Парижани вже активували клаусулу на 50 мільйонів, але Барса хоче отримати більше через нібито не виконання французом умов контракту. Тому трансфер поки відкладається. А ПСЖ розраховує заграти Усмана вже в першому турі проти Лор’яна.

І вгадайте з одного разу - який ще гравець у цьому переліку? Звісно, Мбаппе. Куди той піде - всім вже набридло вгадувати. Але Реал не залишає спроб, аби перехід відбувся саме в Мадрид. Навіть підготував 200 мільйонів євро, аби відсторонений Кіліан не втрачав рік без ігрової практики. Але, і королівський клуб просто так гроші не кидатиме: тільки якщо Мбаппе особисто і публічно оголосить, що хотів би залишити ПСЖ вже цього літа. Ось таке продовження серіалу.

Серед інших топ-трансферів іспанських грандів - Беллінгем за 103 млн євро в Реалі (сюди ж ще Гарсія, Гюлер та Діаз), безкоштовний перехід до Барселони Гюндогана та Мартінеса. До Атлетіко повноцінно повернувся Грізманн. Севілья придбала в центральні зони Баде та Соу. Ну і не можемо не згадати перехід Довбика - за 14 мільйонів він поповнив склад Жирони і вже навіть зіграв за неї перший матч.

Хто залишив Ла Лігу? Атлетіко вигідно відпрацювало із Вулверхемптоном - продали Кунью за 50 мільйонів євро. У переліку придбаних гравців є Кан-ін Лі - ПСЖ і тут залишило свій слід. За молодого корейця Мальорці віддали 22 мільйони. Непогано так топ-команди розібрали Вільяреал: в АПЛ гратимуть Джексон, Торрес і Данжума; в Італії - Чуквуезе та Діа; всередині Іспанії перейшли Морланес та Мартін. Враховуючи, що клуб витратив на Сорлота та Терратса усього 12 млн, їх трансферний баланс у майже сотню мільйонів дозволяє до осені пошукати топів на всі позиції.

Взагалі, топових продажів у Ла Лізі цього сезону більше, аніж топових підписань. Юнус Муса перейшов із Валенсії у Мілан. Американськй опорник відіграв майже сотню матчів за команду, його оцінили у 20 мільйонів. Згадаємо і про Ель-Біляля Туре - 21-річний малієць гратиме також в Італії, перейшов з Альмерії до Аталанти за майже тридцять мільйонів. Бачимо, що не гучні клуби зробили ставку на продаж своїх кращих виконавців - і їм це вдалося. Севілья один з небагатьох клубів, хто допомагав поповнювати фонд Саудівської Аравії - туди за 4 млн євро перейшов Рекік. І поки в нікуди пішов Еден Азар.

Сезон в Іспанії як завжди - непередбачувано передбачуваний. Шансів на те, що медалісти зміняться, майже немає. Питання лише в тому, хто яке місце посяде.

Раніше стало відомо, що зірковий гравець Манчестер Сіті обирає між поточним клубом та Барселоною із ПСЖ. А ось голкіпер збірної України дуже близький до того, аби продовжити кар'єру у португальському топ-клубі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube