Віцепрезидентка США гідно відповіла на ці заяви Трампа
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп знову оскандалився. Він заявив, що його ймовірна конкурентка Камала Гарріс нібито ввела виборців в оману щодо своєї расової приналежності. На його думку, вона назвалася темношкірою лише для передвиборчих перегонів.
Про це повідомляє The New York Times. Виступаючи перед Національною асоціацією темношкірих журналістів Дональд Трамп заявив, що Камала Гарріс мала б ідентифікувати себе за індійським походженням, а її самоідентифікація як темношкірої жінки є передвиборчим трюком.
Трамп заявив, що віцепрезидентка Гарріс, перша темношкіра жінка та американка азійського походження, яка обіймає цю посаду, раніше наголошувала лише на своєму індійському походженні.
"Вона була індіанкою все своє життя, а потім раптом різко змінилася і стала чорношкірою. Вона завжди мала індійське походження, і вона тільки просувала індійську спадщину. Я не знав, що вона темношкіра, поки кілька років тому вона не стала чорною. І тепер вона хоче, щоб її знали як темношкіру. Тому я не знаю, чи вона індіанка, чи вона темношкіра", - сказав експрезидент США.
Варто нагадати, що мати Камали Гарріс - американка індійського походження, а батько - темношкірий. Сама Камала приймає обидві ці ідентичності і завжди говорила, що є темношкірою.
Після заяв Трампа Камала відповіла, що той знову "влаштував шоу" із "заявами розбрату і неповаги".
"Американський народ заслуговує на лідера, який говорить правду, який не відповідає з ворожістю і злістю, коли йому показують факти. Нам потрібен лідер, який розуміє, що те, що наші відмінності не розділяють нас - вони є головним джерелом нашої сили", - сказала Гарріс.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр теж відреагувала на коментарі Трампа і назвала їх образливими, зазначивши, що "ніхто не має права розповідати комусь, ким вони мають себе вважати".
Віцепрезидент США Камала Гарріс народилася в Каліфорнії. Її батьки походять із різних країн: батько, Дональд Гарріс, має афро-ямайське походження і походить із Британської Ямайки. 1961 року він вступив до аспірантури Університету Берклі, де зустрів свою майбутню дружину Шаямалу Гопалан, яка народилася в Британській Індії і має, відповідно, індійське походження.
Гарріс вже офіційно заявила, що візьме участь у президентських виборах у США та розкритикувала політику свого опонента Дональда Трампа. Вона набрала достатньо голосів делегатів для висування кандидатом у президенти від Демократичної партії країни - підтримку Гарріс висловили щонайменше 2 668 делегатів. Також вона дуже успішно збирає донати на кампанію і заручилася підтримкою Білла Клінтона, Барака та Мішель Обами та інших авторитетних політиків-демократів. Демократична партія обере свого кандидата у президенти до 7 серпня (на з'їзді Демпартії свої кандидатури можуть виставити й інші охочі).
Гарріс випереджає експрезидента США у чотирьох з семи ключових штатів. Тільки два з них стали на бік Трампа. Загальна перевага Гарріс над Трампом складає лише 1% – загалом за неї виступає 48% респондентів проти 47% за Трампа. Втім, це великий ривок, оскільки чинний президент США Джозеф Байден за тих же умов програвав Трампу 2% – 45% проти 47%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.