Шахраї працюють в Києві, Дніпрі і Одесі. В офісах роботодавці били тімлідера струмом, вмикали гучну російську музику та кидали на гроші
В Дніпрі колишня робітниця скандально відомих шахрайських call-центрів розповіла про нюанси своєї професії. Вона запевняє, що масштаби оборудок по всій країні величезні, тому закриттям декількох центрів справу владнати не вдасться. До того ж, так звані "менеджери по роботі з клієнтами" настільки психологічно обізнані у маніпуляціях, що розвести на гроші легко можуть будь-кого з людей, кому не пощастить опинитися на зворотньому боці телефонної слухавки. І тут вже давно не йдеться про "поганих росіян", яких начебто масово лякали блокуванням "Сбербанку". Наразі суми сягають від 2 до 100 тисяч доларів. При цьому робітникам платять "копійки" від вкрадених коштів, а то й зовсім "кидають" на гроші.
Про це повідомляє в сюжеті Інформатор.Дніпро. За словами колишньої "офісниці", вона знайшла роботу на Work.ua. Каже, що на платформі подібні вакансії розміщуються під виглядом “менеджер по роботі з клієнтами” або SMM. Пропонували 20 тисяч грн. На роботі вона отримала профіль дівчини з Чехії в соцмережах – в тому числі і в забороненому “Вконтактє”. На додаток також легенду - буцімто з маленького містечка в росії, змігла поїхати до родича в Європу, і почала добре заробляти. Після чого жертв заманювали у шахрайську пастку. Такі ж самі історії “офісники” розповідали і під час дзвінків. Кожен з робітників отримував базу номерів людей, які цікавились “Тінькофф інвестиціями” або інвестуванням від “Газпрому”. Шахрайські центри для цього “закупали ліди” (контакти потенційних клієнтів, які жертви самі десь залишали).
В Дніпрі лише у однієї людини в розпорядженні могла бути мережа з 50 офісів. Жертвам пропонували відкрити рахунок на інвестиційній платформі і вкладати в нього гроші. Насправді шахраї створювали власні сайти-підробки. Користувачі перераховували кошти шахраям, які невдовзі закривали його рахунок. І безслідно зникали.
Схеми були різні. Однією з поширених була “МВД”. Це коли шахрай телефонує від імені російського лейтенанта чи сержанта і заявляє, що жертва причетна до якоїсь злочинної справи. Її просять переказати гроші, щоб захистити репутацію людини.
Героїня сюжету розповіла, що їй якось трапився настільки довірливий чоловік, який розповів їй все про своє життя і “злив” 2 тисячі доларів. Співробітники могли входити людям в довіру, тиснути на клієнтів, шантажувати їх, залякувати так, щоб людина була ладна продати своє майно, аби не потрапити в тюрму.
Основною інформацією на роботі володів тімлідер. Він підтримував дисципліну: всі працівники здавали власні мобільні телефони, дотримувались ділового стилю в одязі. За запізнення штрафували від 50 грн за хвилину. Вийти дозволялося тільки в туалет, перерви на каву не було. В офісі працювало близько 60 людей. У них не було жодної конкретики про компанію чи її власника. Також люди мали приховувати від рідних, ким працюють насправді.
Офіси часто змінювали. Люди часто звільнялись, або їх звільняли. Героїні сюжету, яка працювала в чотирьох офісах, в одному обіцяли офіційне працевлаштування. Складали навіть трудовий договір. Зарплатня надходила на банківську картку. Були випадки, коли працівників "кидали" з грошима.
На останньому місці роботи обіцяли від 5 тисяч доларів. Мотивували розмовами про те, куди витратить гроші дівчина (авто, квартира). Врешті-решт не виплатили і ставку.
При цьому у героїні сюжету максимальна сума оборудки була 100 тисяч доларів. Попався бізнесмен, який жив у Європі, але розмовляв російською. “Офісниця” настільки викликала в нього довіру, що чоловік не пошкодував такої суми. Команда тоді закрила план на весь місяць. Дохід у великого офісу був від 200 до 300 тисяч доларів на місяць. У маленьких – до 100 тисяч доларів.
Графік роботи – з 9:00 до 19:00, 5 днів на тиждень. Нашій героїні в такий спосіб вдавалося заробити до 22 тисяч грн. Але каже, що загалом вище 30 тисяч грн отримати нікому не вдавалося.
В офісах роботодавці били тімлідера струмом за допомогою електрошокера, вмикали гучну російську музику під час роботи, щоб “клієнти” їм вірили. Шахраї працювали і в Києві, і в Одесі, але скандальну популярність отримав шахрайський бізнес саме в Дніпрі. Ґрунтуючись на досвіді колишньої працівниці “офісу”, ось перелік дій, які врятують вас від шахраїв:
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області раніше затримали вимагачів, які залишили поховальний вінок, аби примусити сплатити борг. Писали ми й про те, що у Дніпрі поліцейські зупинили роботу 11 кол-центрів, вилучили зброю та затримали чоловіків, які стріляли на Нірінберга.
Також у Дніпрі діяли шахрайські call-центри, які організували громадянин Чехії та громадянин України. За їх допомогою аферисти ошукали понад 665 громадян Чехії на більш ніж 7 млн 609 тис євро, що в еквіваленті складає 300 млн 733 тис. грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.