Розповідаємо, як поліпшити свою дикцію і зробити мову більш чіткою
Правильна, чітка мова важлива не тільки для артистів або дикторів, а й вчителів, репетиторів, людей будь-яких інших професій, яким хочеться говорити виразно. Однак, не завжди вона дістається від природи й у таких випадках дикцію потрібно потренувати. Існують навіть спеціальні вправи, розраховані на певні рівні за складністю виконання. Підбирають їх логопеди в індивідуальному порядку. Розглянемо їх уже зараз.
При вимові слів у мовному апараті людини задіюються різні органи та безліч м'язів. Якщо вони працюють злагоджено, то дикція виходить чітка. Але буває, що мова невиразна. Утворюється такий ефект через порушення в роботі мовного апарату. Засмучуватися не варто, оскільки даний дефект піддається корекції. Однак для розвитку мовлення важливо запастися терпінням, оскільки доведеться регулярно впродовж тривалого періоду робити вправи на артикуляцію.
Основне призначення «зарядки» в тому, щоби тренувати м'язи горла, губ і обличчя. Тренуватися потрібно раз на добу щодня. Розберемо ефективні прийоми:
Усі вправи досить прості і спрямовані на опрацювання всіх органів мовного апарату. Регулярне повторення дозволить натренувати м'язи, змусить функціонувати їх правильно.
Самостійно підібрати ефективні вправи, і правильно організувати процес тренувань дуже складно, особливо дитині. Краще довірити цю задачу професіоналу – логопеду. Знайти його можна на сайті Buki.
Також крім основних занять, швидше розвинути дикцію допоможуть деякі хитрощі. Зупинимося детальніше.
Як ми писали вище змусити мовний апарат правильно працювати можна тільки шляхом регулярних тренувань. Допоможуть поліпшити дикцію й найпростіші лайфхаки:
Ще допоможе зробити дикцію більш чіткою давня вправа, яку використовують багато артистів, які вступають у театральні вузи – розмова з перешкодами. Можна затиснути в губах олівець або, для прикладу, покласти в рот горіх, і в такому стані починати говорити, намагаючись сформувати чітку вимову.
Регулярне виконання вправ дозволить швидше налаштувати мовний апарат. Однак, щоби вдалося поліпшити дикцію, дуже важливо, щоби комплекс для тренувань був підібраний професійним логопедом. Знайти такого фахівця можна на сайті Buki.
Не завжди людина, помітивши проблеми з дикцією в себе або в дитини, знає, де знайти фахівця. Підібрати логопеда в Україні можна на сайті Buki. На цій платформі зареєстрована велика кількість викладачів і педагогів з усіх регіонів країни. До переваг підбору фахівця через сайт, відзначимо:
Знайти логопеда на Buki, можна як у своєму місті, так і в будь-якому іншому. Заняття цілком успішно проводяться в режимі онлайн. Сучасні технології зв'язку дозволяють зручно організувати навчальний процес, детально спостерігати один за одним, незалежно від віддаленості.
Рекламний матеріал