Експерт розкритикував конкурс на посаду голови НАЗК: прізвище переможця вже відоме

Читать на русском

На думку Голобуцького, відбувається дискредитація системи конкурсів

Читать на русском
Андрій Вишневський, Артем Ситник
Рішення про призначення Вишневського на посаду планують оголосити 25 лютого

На думку Голобуцького, відбувається дискредитація системи конкурсів

Новим головою Нацагентства із запобігання корупції стане Андрій Вишневський. За чинним законодавством, нового очільника НАЗК призначає Кабмін за результатами відкритого конкурсу на чотири роки. Але, як стверджує політичний експерт Олексій Голобуцький, конкурс на голову НАЗК провели непрозоро, а прізвище нового керівника визначили кулуарно навіть до офіційного завершення відбору.

Про це Голобуцький написав Telegram. Експерт зазначає про особливу роль у цій схемі Артема Ситника – ексголови НАБУ, який нині є першим заступником очільника НАЗК.

"Документи на конкурс подали 64 особи. До відбору допустили 51, потім на другий етап конкурсу – 24-ьох, які набрали найбільше балів. І саме в цей момент конкурсна комісія (троє представників України та троє від міжнародних організацій) увійшла в суб’єктивний режим оцінювання. Лишили всього 10 обраних, хоча невідомо за якими саме критеріями їм пощастило. Бо серед них є особи, яких впевнено можна назвати недоброчесними, не всі мають досвід роботи на керівних посадах, а деякі ледь-ледь набрали мінімальні бали під час прозорого етапу оцінювання", - зазначив Голобуцький.

Привертає увагу особа Артема Ситника, екс-голови НАБУ, який колись сам був заплямований корупцією. Зараз він дивним чином опинився на посаді першого заступника голови НАЗК.

Політичний експерт додав, що в кабінеті Ситника пройшла закрита нарада для "вузького кола". Одразу двоє її учасників розповіли, що той прямо повідомив, що переможцем конкурсу буде Андрій Вишневський, а запасний варіант, на випадок форс-мажору – Дмитро Калмиков.

"Сам Ситник, за домовленістю з Вишневським та Калмиковим, нібито, залишиться першим замом та відповідатиме за фінансовий контроль. Калмиков також отримає посаду заступника", - пише Голобуцький.

Також за даними джерел, нове керівництво НАЗК планує повністю ліквідувати підрозділ, який займався притягненням росії та її посібників до відповідальності та звільнити близько 50% персоналу агентства та окремо – команду внутрішнього контролю, що проводила службові перевірки по Вишневському.

Конкурс на посаду голови НАЗК

Нагадаємо, 15 січня 2024 року минув термін повноважень голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова. За чинним законодавством, нового очільника призначає Кабмін за результатами відкритого конкурсу на чотири роки. Голова НАЗК не може обіймати цю посаду дві каденції поспіль. Ще 13 жовтня минулого року уряд затвердив склад конкурсної комісії з відбору на посаду голови НАЗК з шести членів. Комісія запланувала визначити переможця до кінця лютого 2024 року. 

Серед кандидатів на голову НАЗК було чимало діючих та екс-співробітників агентства. Один з них, Роман Норець, теж готовий очолити НАЗК. В своїй декларації він вказав, що отримував зарплату від 1,8 млн грн до 2,2 млн грн на рік. При цьому він не вказав жодних грошових заощаджень. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Войченко і Дульський», розкриває важливі відмінності між юристом і адвокатом, розповідає, які навички необхідно розвивати для вибору професії адвоката і на що слід звертати увагу. Приєднуйтеся до перегляду, це буде цікаво та інформативно!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.