У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
При ранній діагностиці жити з цими хворобами можна досить якісно, гепатит C повністю виліковний
Сім днів, присвячених перевірці на ВІЛ та гепатити припадають на останній тиждень осені. Цьогоріч він проходить одночасно на п’яти континентах у понад 40 країнах світу, у тому числі й в Україні.
Про те, де можна пройти тестування, Інформатор дізнався у МОЗ.
За попередніми даними, в Україні близько мільйона людей не знають про наявний у них гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Разом з тим в Україні є постійна можливість здати відповідні аналізи. Найпростіше - прийти з таким запитом до свого сімейного лікаря. Але, якщо з цим є труднощі, то є й інші варіанти.
Пройти швидкий тест на ВІЛ та отримати безкоштовні презервативи є постійна можливість у центрах AHF Ukraine. Сервіси діють у Києві та Львові також у клініці Тестування та лікування в Одесі.
Пройти тестування в регіонах теж можна, інтерактивна карта - за посиланням.
В центрах AHF Ukraine клієнтам надається можливість безкоштовно та конфіденційно пройти тестування на ВІЛ за 15 хвилин, отримати консультації з питань профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції, а також отримати допомогу соціальних працівників за принципом "рівний-рівному". Для забезпечення обов’язкового включення ВІЛ-позитивних клієнтів до системи медичної допомоги, у Києві та Київській області, AHF Ukraine підтримує роботу двох лінкедж-менеджерів, в обов’язки яких входить допомога та супровід таких осіб.
Замовити оральний тест на ВІЛ додому, пройти скринінг (тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ) можна, скориставшись опцією "Хочу обстежитись" - тут.
В Україні близько 1,3 млн людей інфіковано гепатитом С, а гепатитом В — понад 500 000.
Вірусні гепатити В і С надзвичайно небезпечні. Близько 80% випадків цирозу та гепатоцелюлярної карциноми зумовлено саме цими типами вірусних гепатитів.
Найбільша пацієнтська організація БО "100% Життя" разом із Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит.
У разі позитивного результату необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або гастроентеролога, який спрямує на додаткове обстеження для підтвердження діагнозу. Якщо результат підтверджувальної діагностики — позитивний, слід пройти додаткові обстеження, щоб з’ясувати стан печінки. Також лікар скерує для подальшого лікування.
Вірусний гепатит С — виліковний. Вірусний гепатит В потребує довічного лікування, але проти нього існує вакцина. Щеплення проти вірусного гепатиту С наразі не існує.
Нагадуємо, у жовтні в Україні виявили майже тисячу випадків зараження ВІЛ.
Про те, з яких питань можна звертатися до сімейного лікаря - ми розповідали тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.