Тепер не чай, а психотроп: в Україні заборонили продавати кратом та мітрагінін

Кратом — це рослина, яка росте у Південно-Східній Азії та широко поширена в Індонезії, Таїланді та В’єтнамі, містить активні алкалоїди мітрагінін, 7-гідроксимітрагінін та мітрафілін, які впливають на опіоїдні рецептори в мозку людини

Кратом
Кратом

Кабмін вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Так з 19 листопада в Україні заборонено продавати кратом та мітрагінін, йдеться в постанові № 1306 від 15 листопада. 

У документі вказано, що до списку наркотичних засобів та психотропних речовин, обіг яких в Україні обмежений та контролюється законом, тепер входить листя (подрібнене чи ціле) рослини Mitragyna speciosa, він же кратом, а також речовина мітрагінін, яка міститься у складі листів кратому. 

«Кратом і мітрагінін заборонено — внесено в список психотропних речовин обіг яких обмежено, туди ж де, кетамін та амфетамін. С сьогоднішнього дня продавати кратом в кафе не можна, ура», - написав народний депутат Дмитро Гурін у Х (Твіттер). 

Кратом — це рослина, яка росте у Південно-Східній Азії та широко поширена в Індонезії, Таїланді та В’єтнамі. В основі листів — активні алкалоїди мітрагінін, 7-гідроксимітрагінін та мітрафілін, які впливають на опіоїдні рецептори в мозку людини. 

Кратом має знеболювальні, стимулювальні та заспокійливі властивості, залежно від дозування та виду, а також викликає ейфорію. Попри це, в окремих випадках він може викликати галюцинації, дезорієнтацію в просторі, тривожність та психози.

До 19 листопада в Україні обіг кратому не регулювався законодавчо, а популярність напоїв на основі листка зростала. Так у вільному доступі кратом продавався у вигляді порошку, пляшкових готових напоїв чи чаю у закладах, магазинах та онлайн.

Наразі кратом заборонений у таких країнах як Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, Туреччина, Ізраїль, Сінгапур, ОАЕ та деяких штатах США, а також деяких європейських країнах : Польща, Литва, Швеція, Люксембург, Норвегія та Румунія. У Таїланді та Малайзії заборона діє лише на продаж рослини та товарів на її основі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube