“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Інколи гало може висіти в небі багато годин поспіль, змінюючи колір та насиченість
У середу, 3 травня, у небі над Києвом помітили цікаве оптичне явище - гало. Його поява часто свідчить про зміни в погоді. Воно виглядає, як світле слабко забарвлене коло навколо Сонця.
Жителі столиці у небі спостерігають явище, яке з’являється 70-120 разів на рік – гало. Здебільшого воно малопомітне. Читачі Інформатора надіслали нам фото, які вони зробили.
Загалом відомо кілька десятків різновидів гало (приблизно до 90). Переважна більшість їх рідкісні й спостерігаються лише у країнах із суворим кліматом. В Україні гало можна спостерігати до 120 разів на рік. Яскраве й добре помітне явище з'являється 10-20 разів на рік. Наприклад, у ніч з 29 на 30 квітня цього року, жителі Київської області спостерігали гало довкола Місяця.
Науковці Національного антарктичного наукового центру Вернадського пояснювали, що гало може виникати навколо різних джерел світла: Сонця чи навіть вуличних ліхтарів. Це явище буває в різних куточках планети, але, приміром, для України воно є досить рідкісним, а от в Антарктиці чи Арктиці з'являється частіше. Адже мороз та підвищена вологість – ідеальні умови для виникнення гало. Коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів, то світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так навколо джерела світла утворюється та сама веселка – вторинне світіння. Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари: вони майже прозорі й складаються з крижаних кристалів.
Інколи гало може висіти в небі багато годин поспіль, змінюючи колір та насиченість. Здебільшого воно має форму кола й спостерігається навкруги Сонця. Але буває й інакше – навколо Місяця. Щодо форми, то це можуть різні дуги, плями та стовпи світла. Так само може різнитися і забарвлення: від насиченого до блідого, від різнобарвного до білого. Так, один з різновидів гало – паргелій. Він виглядає як світла пляма на рівні сонця, тому його нерідко сприймають як "два сонця".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.