Помер запорізький поет Григорій Лютий: чим він був відомий

Читать на русском

Григорій Лютий, відомий поет та член Національної спілки письменників України, помер 9 квітня у віці 75 років. На його вірші створювали пісні

Читать на русском
Помер поет Григорій Лютий
Помер поет Григорій Лютий

Григорій Лютий, відомий поет та член Національної спілки письменників України, помер 9 квітня у віці 75 років. На його вірші створювали пісні

Ввечері 9 квітня не стало Григорія Лютого, відомого поета і члена Національної спілки письменників України. Він пішов із життя у віці 75 років.

Про смерть Лютого повідомила голова Запорізького обласного осередку Національної спілки письменників Ольга Стадніченко. Вона нагадала, що Григорій Лютий народився у Гуляйполі, місті, якому згодом присвятив багато своїх творів.

Лютий був не тільки талановитим поетом, але й головою Запорізької письменницької організації протягом 18 років. Він створив багато збірок поетичної лірики, зокрема роман-пісню "Мама-Марія", а його поетичний цикл "Гуляє Гуляйполе" став одним з найбільш відомих творів. Внесок Лютого у розвиток української поезії - колосальний.

Багато з віршів поета покладені на музику. Також він співпрацював з композитором та співаком Анатолієм Сердюком. Його пісні стали дуже популярними та визнаними, і деякі з них навіть увійшли до скарбниці української естради.

"У творчій спадщині поета залишилось понад 50 пісень, з них майже 30 покладено на мою музику, вони часто лунали по радіо й телебаченню, видавались на компакт-дисках, деякі з них увійшли до скарбниці української естради, а "Яблучко" і "На Бабурці, на місточку" стали народними. Співчуваю щиро дружині Людмилі Іванівні, дочкам, онукам, рідним Поета...", - згадує Анатолій Сердюк.

Нещодавно творчість Григорія Лютого почали вивчати у школах на уроках літератури.

Життя і творчість Григорія Лютого залишаться незабутніми для багатьох людей, його внесок у розвиток української літератури буде завжди цінуватися.

Помер запорізький поет Григорій Лютий: чим він був відомий 1

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на Донеччині у важкому бою загинув боєць батальйону "Вовки Да Вінчі" Іван Ротар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.