У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Про яку АЕС йде мова не повідомляється
Енергоблок АЕС, який було виведено з ладу після ракетного обстрілу, підключено до енергосистеми країни. Зараз триває набір потужності. Всього вже працює дев'ять енергоблоків.
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко. 13 грудня о 01:09, після ремонту, до електромережі підключили дев’ятий енергоблок-тисячник (потужністю 1 000 МВт) "Енергоатому", який було виведено з ладу 23 листопада в результаті ракетних обстрілів.
"Це черговий крок до стабільності енергосистеми. Всі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, які знаходяться на підконтрольній Україні території, працюють для забезпечення потреб населення та економіки країни", - сказав Галущенко.
Ще шість енергоблоків-тисячників тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції зупинені. Їхнє включення блокується рашистами. ЗАЕС продовжує постійно споживати близько 100 МВт на власні потреби від енергосистеми України.
"Вірю, що залишилося недовго чекати, коли найбільша в Європі Запорізька АЕС буде звільнена з варварської рашистської окупації, і тоді ми зможемо видавати повну атомну потужність в енергосистему для потреб наших громадян та економіки, як ми це завжди робили взимку. А поки цього не сталося, сподіваємось і всіляко підтримуємо зусилля ЗСУ та усієї прогресивної світової спільноти щодо якнайшвидшого звільнення ЗАЕС і відновлення роботи всіх шести її енергоблоків", – зазначив очільник "Енергоатому" Петро Котін.
Загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок вже 8 хвилі ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі. Масштаби та складність пошкоджень значні. Ремонти тривають цілодобово. Контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігати аварійним ситуаціям у мережах. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що росіяни пошкодили половину енергетичної інфраструктури нашої країни. Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в 500 мільйонів доларів.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в Україні називають реалістичним сценарій повного блекауту.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.