Свириденко: Україна і Канада повертаються до роботи над угодою про вільну торгівлю

Читать на русском

Попри відстань між країнами, торгівля між ними розвивається

Читать на русском
Свириденко: Україна і Канада повертаються до роботи над угодою про вільну торгівлю

Попри відстань між країнами, торгівля між ними розвивається

Україна і Канада повертаються до переговорів про розширення двосторонньої угоди про вільну торгівлю на послуги та інвестиції, які почалися напередодні російської агресії.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко за підсумками розмови з міністеркою міжнародної торгівлі, просування експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Енджі.

«Сьогодні вирішили, що війна не має стати на заваді, і ми повертаємося до роботи над угодою і плануємо завершити цю роботу протягом найближчих тижнів», - сказала Свириденко.

За її даними, попри відстань між країнами, торгівля між ними розвивається. В 2021 році обсяги україно-канадської двосторонньої торгівлі зросли на понад 70% і склали 420,7 млн доларів. При цьому експорт товарів з України до Канади зріс в 11 разів.

Свириденко зазначила, що Канада, як і Україна, є важливим гравцем на ринку зернових, відтак є сподівання на підтримку в подоланні продовольчої кризи, зумовленої умисним блокуванням українського експорту росією через порти Чорного моря, аби викликати брак продовольства у країнах, що розвиваються.

«Величезним кроком назустріч Україні могло б стати скасування Канадою торгових мит на українські товари, як це вже зробили ЄС та Велика Британія. Це допоможе експортерам збільшити обсяги вивезення продукції і тим самим зміцнить українську економіку та обороноздатність нашої держави», - заявила міністерка економіки України.

Також вони обговорили можливі форми підтримки Канадою України на поточному етапі та в ході повоєнного відновлення економіки. Зокрема торкнулися питань повернення міжнародних інвесторів, що були змушені залишити Україну з початком війни або ж значно згорнули виробництво.

Раніше Свириденко повідомила про те, що ттурецькі компанії зацікавлені у якнайшвидшому відновленні торгових шляхів з Україною та вирішенні операційних питань, пов'язаних з військовими діями на території України.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.