“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Суд стягнув гроші з держбанку без розгляду справи по суті
Рішення Печерського райсуду Києва щодо задовільнення позову шести британських компаній, пов'язаних з сім'єю бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів проти ПриватБанку на майже 9 мільярдів гривень є одним з найбільших зашкварів в історії судочинства.
Про це заявив глава Мін'юсту Денис Малюська, передає Інформатор .
"Один з найбільших зашкварів в історії судової влади України відбувся сьогодні в Печерському суді у виконанні судді Вовка", - написав він.
Ключове інше - суд без розгляду справи по суті стягнув мільярди гривень з державного банку. Без встановлення того, чи дійсно ці кошти ПриватБанк винен, без встановлення будь-яких фактів у справі
"Без встановлення того, чи дійсно ці кошти Приватбанк винен. Без встановлення того, чи не спливла давність. Без встановлення будь-яких фактів у справі. Упевнений, справедливість у справі буде відновлено. Але як після цього відновлювати довіру до судів? ", - пояснив міністр юстиції.
Він зазначив, що в якості забезпечення Печерський суд постановив стягнути з ПриватБанку гроші, а не змусив банк обслуговувати депозити" Така позиція не тільки виходить за межі того, що можна робити в якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з ПриватБанку, то банк, в разі задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую - позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити", - зазначив Денис Малюська.
Відзначається, що постанова суду може бути оскаржена протягом 15 днів.
Текст постанови:
Нагадаємо, 25 лютого Печерський районний суд зобов'язав Приватбанк сплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад 200 млн доларів.
В Ігоря Суркіса у Приватбанку на рахунку було 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) - 514,1 млн грн, Григорія Суркіса - 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) - 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) - 44,8 млн грн.
Сім'я Суркісів домагається в українських судах скасування рішення щодо визнання їх пов'язаними з банком особами.
2 вересня Печерський районний суд задовольнив вимогу шести офшорних компаній , пов'язаних з братами Григорієм та Ігорем Суркісами про стягнення з ПриватБанку $ 350 млн. Компанії вимагали, щоб ПриватБанк виконував умови депозитних договорів, які були укладені між ними та кіпрською філією банку до націоналізації в грудні 2016 року. Загальна сума вимог компаній - $ 250 млн тіла депозитів та $ 100 млн відсотків. Після націоналізації держава конвертувала ці кошти в капітал, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними особами з екс-власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Крім того, в Мінфіні заявили, що не згодні з постановою суду та будуть продовжувати захищати інтереси держави і банку. У міністерстві вважають, що рішення прийнято з порушенням норм процесуального законодавства.