Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Суд стягнув гроші з держбанку без розгляду справи по суті
Рішення Печерського райсуду Києва щодо задовільнення позову шести британських компаній, пов'язаних з сім'єю бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів проти ПриватБанку на майже 9 мільярдів гривень є одним з найбільших зашкварів в історії судочинства.
Про це заявив глава Мін'юсту Денис Малюська, передає Інформатор .
"Один з найбільших зашкварів в історії судової влади України відбувся сьогодні в Печерському суді у виконанні судді Вовка", - написав він.
Ключове інше - суд без розгляду справи по суті стягнув мільярди гривень з державного банку. Без встановлення того, чи дійсно ці кошти ПриватБанк винен, без встановлення будь-яких фактів у справі
"Без встановлення того, чи дійсно ці кошти Приватбанк винен. Без встановлення того, чи не спливла давність. Без встановлення будь-яких фактів у справі. Упевнений, справедливість у справі буде відновлено. Але як після цього відновлювати довіру до судів? ", - пояснив міністр юстиції.
Він зазначив, що в якості забезпечення Печерський суд постановив стягнути з ПриватБанку гроші, а не змусив банк обслуговувати депозити" Така позиція не тільки виходить за межі того, що можна робити в якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з ПриватБанку, то банк, в разі задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую - позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити", - зазначив Денис Малюська.
Відзначається, що постанова суду може бути оскаржена протягом 15 днів.
Текст постанови:
Нагадаємо, 25 лютого Печерський районний суд зобов'язав Приватбанк сплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад 200 млн доларів.
В Ігоря Суркіса у Приватбанку на рахунку було 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) - 514,1 млн грн, Григорія Суркіса - 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) - 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) - 44,8 млн грн.
Сім'я Суркісів домагається в українських судах скасування рішення щодо визнання їх пов'язаними з банком особами.
2 вересня Печерський районний суд задовольнив вимогу шести офшорних компаній , пов'язаних з братами Григорієм та Ігорем Суркісами про стягнення з ПриватБанку $ 350 млн. Компанії вимагали, щоб ПриватБанк виконував умови депозитних договорів, які були укладені між ними та кіпрською філією банку до націоналізації в грудні 2016 року. Загальна сума вимог компаній - $ 250 млн тіла депозитів та $ 100 млн відсотків. Після націоналізації держава конвертувала ці кошти в капітал, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними особами з екс-власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Крім того, в Мінфіні заявили, що не згодні з постановою суду та будуть продовжувати захищати інтереси держави і банку. У міністерстві вважають, що рішення прийнято з порушенням норм процесуального законодавства.