У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Від постійних ракетних обстрілів стан екології України стрімко погіршується
Через росіян мільйони гектарів українських природних заповідників опинилися під загрозою. А збитки екології, за останніми підрахунками, вже перевищують 35 мільярдів доларів.
Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Стаття 55 Першого протоколу забороняє вести війну проти природного середовища шляхом репресій, але росію це не хвилює», — зазначив міністр.
Мова йде про додатковий протокол до Женевських конвенцій, який затвердили 12 серпня 1949 року. Він стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів. Зокрема, за нею держава-окупант повинна ввозити необхідні харчові запаси, санітарні матеріали та інші предмети в тих випадках, коли ресурси окупованої території будуть недостатніми.
9 грудня міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час розмови зі своїм молдовським колегою оцінив збитки завдані українській екології в розмірі $38 млрд. Однак сума, за прогнозами міністра може збільшитися, після того, як фахівці отримають доступ до окупованих територій та прифронтової зони.
Понад три мільйони гектарів українських лісів були понівечені через російську атаку. Про це, 14 грудня, розповідав президент Володимир Зеленський під час звернення до парламенту Нової Зеландії. Окрім того, понад 174 тисячі квадратних кілометрів українських територій вважають забрудненими мінами та боєприпасами, що не розірвалися.
«Акваторія Чорного й Азовського морів також забруднена мінами і втратила сотні тисяч живих істот, які загинули внаслідок бойових дій і активності російського військового флоту. Десятки річок забруднені. Сотні вугільних шахт затоплені. Десятки найнебезпечніших підприємств, зокрема хімічних, зруйновані російськими ударами», – додав президент.
Останні підрахунки, 31 грудня, зробив перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба який заявив, що загальна сума збитків, завданих повітрю, земельним та водним ресурсам України внаслідок російського вторгнення становить понад 1,5 трлн гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber