Суддя-хабарник, який під виглядом відрядження відпочивав на Карибах, отримав підозру

За підробленими документами суддя виїхав за кордон на відпочинок

Володимир Сердинський, фото чоловіка на тлі корабля, фото чоловіка на тлі моря
Володимир Сердинський під видом допомоги сиротам вирушив до круїзу Атлантикою та країнами Карибського басейну

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань зібрали нові докази злочинної діяльності судді Броварського міськрайонного суду Київської області, який раніше отримав підозру у корупційній діяльності. За матеріалами справи, суддя причетний до шахрайства та підроблення документів, за допомогою чого влітку 2023 року незаконно виїхав за кордон під виглядом службового відрядження. Але замість службової поїздки фігурант разом зі своєю співмешканкою вирушив на круїзному лайнері на Карибські острови.

Про це 16 липня повідомляють СБУ, Офіс Генпрокурора та ДБР. Офіційно у відомствах даних судді не вказують. Проте за інформацією джерел "Української правди", йдеться про Володимира Сердинського – суддю Броварського міськрайонного суду Київщини. У СБУ нагадали, що у вересні 2023 року цього ж посадовця викрили на хабарі, який він отримав за прийняття "правильного" рішення у майновому спорі.

Для виїзду суддя використав підроблений лист-запрошення для участі у конференції з питань допомоги переселенцям, сім’ям з дітьми та дітям-сиротам з України в ЄС. При чому насправді жодних подібних заходів у вказаній країні тоді не проводили. Фальшиве запрошення стало підставою для видання наказу про службове відрядження та забезпечило Сердинському виїзд.

"У подальшому суддя використав підроблені документи для незаконного перетину кордону. При цьому він ввів в оману керівництво суду та органи прикордонного контролю", - підкреслили в Офіси Генпрокурору.

За матеріалами справи, отримати фіктивне запрошення фігуранту допоміг його знайомий адвокат. На підставі отриманих доказів судді та його спільнику - адвокату повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 2, 5 ст. 27, чч. 3, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб).

Які обмеження можливі під час воєнного стану?

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. Воєнний стан передбачає, що військові командування та адміністрації можуть вживати й інших заходів. Щодо фізичних осіб можуть також запровадити трудову повинність для окремих категорій працездатних осіб, які не залучені до роботи у сфері забезпечення життєдіяльності населення, оборонній сфері та не заброньовані за підприємствами, установами та організаціями. Для цього можна залучити виключно працездатних осіб віком від 16 років, які не мають обмежень за станом здоров'я до роботи в умовах воєнного стану.

Також для громадян можуть ввести й низку інших обмежень та заборон. Їх впроваджують за необхідності. Зокрема, йдеться про:

  • введення комендантської години;
  • перевірку документів в осіб, а в разі потреби проведення огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.
  • встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан;
  • заборону торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, а також зброєю, сильнодійними хімічними та отруйними речовинами;
  • запровадження у разі необхідності нормованого забезпечення населення основними продовольчими та непродовольчими товарами;
  • встановлювати для фізичних і юридичних осіб військово-квартирної повинності з розквартирування військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, особового складу служби цивільного захисту, евакуйованого населення та розміщення військових частин, підрозділів і установ;
  • проведення евакуації населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення, згідно з переліком, що затверджується Кабміном.

Усі ці заходи відбуваються виключно у межах тимчасових обмежень конституційних прав та свобод людини та громадянина. Тож після скасування дії воєнного стану скасовуються і відповідні заходи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube