Суддя в Києві закликав підтримати «руський мір»: чому його неможливо арештувати

До спецслужб потрапили його розмови та переписки з «однодумцями»

Суддя в Києві закликав підтримати «руський мір»: чому його неможливо арештувати

Судді-зраднику вже повідомила про підозру СБУ, але він залишається на свободі. Доказів проти нього достатньо, але закон не дозволяє взяти його під варту. Уся проблема у відсутності відповідного органу влади, який міг би дозволити арештовувати суддів. 

Про ситуацію із суддею-зрадником розповіли в Службі безпеки України. Спецслужба зібрала всі необхідні докази та оголосила про підозру судді Києва. Він підтримував дії агресора та агітував своїх знайомих підтримувати ворога. 

Мова йде про суддю Північного апеляційного господарського суду. Водночас, він розповсюджував наративи «руського міра», дискредитував українських захисників та підбурював оточення до праці на ворога. СБУ також оприлюднила фрагменти з його телефонних розмов, у яких містять докази вказаних порушень.


Його позиція є прямим порушенням «Присяги судді». Зраднику повідомили про підозру за наступними статтями: 

  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою;
  • підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території.


Не дивлячись на те, що йому офіційно оголошено про підозру, затримати зрадника наразі неможливо. Навіть за наявності таких доказів наразі просто відсутнє законодавче врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя (ВРП). Цей орган єдиний, що може надати дозвіл на затримання судді. 

«СБУ сподівається, що найближчим часом члени ВРП будуть обрані і цей орган повною мірою розпочне свою роботу та разом з іншими уповноваженими структурами працюватиме на очищення судової гілки влади», – зазначила в повідомленні СБУ.

Вища рада правосуддя

Це незалежний конституційний орган державної влади суддівського врядування. Він відповідає за забезпечення незалежної судової влади, доброчесність її представників, а також додержання норм конституції ними та етеки в діяльності суддів та прокурорів. Кандидатів на членство у ВРП обирає спеціально створена Етична рада. 

Станом на 19 серпня 2022-го року у складі ВРП налічувалося всього 7 призначених членів. Водночас, залишається 14 вакантних місць. Саме через це Вища рада правосуддя вважається не сформованою, та не може виконувати свої функції у повному обсязі

Нагадаємо, що у звільненому Ізюмі підняли прапор України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube