Суддя Господарського суду Києва отримав підозру у сприянні фінансуванню міністерства оборони РФ

Все через ухвалення рішення на користь Росії. Дії судді сприяли стягненню з бюджету України понад 3,1 мільярда гривень, що пішли на фінансування агресії РФ

ДБР повідомило судді про підозру
ДБР повідомило про нетипову схему фінансування армії РФ. Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, оголосило підозру судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву країни. Ще у 2012 році суддя Господарського суду Києва ухвалив незаконне рішення на користь міністерства оборони РФ, що призвело до втрати Україною мільярдів гривень. Гроші були використані для підготовки російської агресії.

У 2011 році, за даними слідства, представники країни-агресора залучили до підривної діяльності проти України тодішнього президента, прем’єр-міністра та суддів Господарського суду Києва. Високопосадовці РФ реалізували план, згідно з яким за рішенням українського суду держава мала погасити неіснуючий борг, що виник начебто через постачання природного газу у 1996-1997 роках.

Того ж року міністр оборони РФ звернувся до керівництва України з офіційним листом, вимагаючи сприяти стягненню 405,5 млн доларів США, які, за версією РФ, були заборгованістю української сторони. Україна жодним чином не була причетна до зобов’язань комерційного підприємства і не несла за них відповідальності, але деякі представники влади, використовуючи медіа, почали стверджувати протилежне.

 

Водночас до СБУ було направлено запит про можливе притягнення до відповідальності керівника підприємства, аби створити формальні підстави для виконання "боргових" зобов’язань. У серпні 2012 року Міністерство оборони РФ подало позов до Господарського суду Києва з вимогою стягнути понад 3 мільярди гривень з держбюджету України. Хоча не існувало жодних договірних правовідносин між сторонами, суддя ухвалив рішення на користь РФ. Зокрема, Кабмін зобов’язали надати листування між урядами України та РФ 1996 року, яке не могло бути доказом боргу, адже стосувалося іншого періоду та не підтверджувало жодних фінансових зобов’язань. Крім того, оригіналів документів не існувало, але суддя знехтував цим фактом.

Суддя постановив виплатити РФ неіснуючий борг
Суддя постановив виплатити РФ неіснуючий борг

Порушуючи всі законодавчі норми, суддя Господарського суду задовольнив позов РФ і постановив стягнути понад 3,1 мільярда гривень з Державного бюджету України. Частина коштів була перерахована на рахунки російського міністерства оборони, що в подальшому використали для фінансування воєнної агресії.

У 2014 році, після початку збройного конфлікту, рішення суду було скасовано іншим суддею, проте повернути незаконно перераховані кошти не вдалося. Розслідування підтвердило, що ці гроші стали джерелом фінансування так званої СВО.

Судді оголошено про підозру
Судді оголошено про підозру

 Кого ще викрили співробітники ДБР

Працівники Державного бюро розслідування повідомили про підозру заступнику командира однієї із військових бригад. Спритник протягом майже одного року заробляв на військових, які не бажали служити. Він не лише забирав у них половину зарплати, але й дбав про те, щоб час від часу бійці отримували бойові виплати. 

Також ми писали, що Державне бюро розслідувань вже викривало корупційні афери з ТЦК на Одещині. Йшлося про чергову схему заробітку на мобілізації та ухилянтах від неї. З'ясувалося, що співробітник Малиновського районного ТЦК та СП несанкціоновано змінював дані військовозобов’язаних у системі "Оберіг". За послугу він брав від 4 до 7 тисяч доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube