Суд зняв арешт з акцій Київстару

В компанії заявили, що рішення суду надасть змогу компанії зосередитися на планах із розширення покриття 4G, підвищення енергетичної стійкості та розвитку цифрових послуг в Україні

Київстар
Під арештом перебували 47,85% корпоративних прав "Київстару"

Шевченківський районний суд Києва зняв арешт з корпоративних прав компанії "Київстар", яка входить до складу міжнародної групи VEON. Сталося це у п'ятницю, 29 листопада. Під арештом перебували 47,85% корпоративних прав VEON у "Київстарі" та 100% корпоративних прав інших українських дочірніх компаній групи: Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech та Helsi.

Про це повідомила пресслужба компанії. Акції "Київстару" перебували під арештом через зв'язок підсанкційних російських осіб із VEON. Рішення суду повністю скасовує обмеження корпоративних прав, попередньо накладене українськими судами.

"Це дозволяє нам з більшою впевненістю зосередитися на наших планах щодо розширення покриття 4G, підвищення енергетичної стійкості й розвитку цифрових послуг в Україні", - заявив гендиректор "Київстару" Олександр Комаров.

У VEON також привітали рішення суду. Компанія сподівається на поглиблення партнерських відносин з Україною.

"Як компанія, що котирується на біржі Nasdaq, ми щиро вітаємо сьогоднішнє рішення від імені всіх наших зацікавлених сторін. Створюючи безпечне і прозоре середовище для прямих іноземних інвестицій, Україна позиціонує себе як маяк для міжнародного бізнесу і вселяє додаткову довіру нинішнім і потенційним інвесторам. Як компанія з міцними зв'язками в США і довгою історією прихильності Україні, VEON сподівається на поглиблення наших партнерських відносин і планує продовжити робити свій внесок у стійкість і відновлення України", - сказав Огі К. Фабела II, голова правління й американський засновник VEON.

Цього року Veon зобов’язалася інвестувати 1 млрд доларів в цифрову інфраструктуру України до 2027 року. Також компанія закликала інших міжнародних інвесторів інвестувати в Україну зараз.

Арешт акцій "Київстару"

Раніше корпоративні права "Київстару" заарештували, оскільки одним із кінцевих бенефіціарів компанії VEON є російський підприємець Михайло Фрідман, який потрапив під санкції РНБО.

Глобальний цифровий оператор VEON, який є єдиним акціонером компанії "Київстар", оскаржував в суді цей арешт. У своїх поданнях до суду VEON стверджував, що Фрідман, російський олігарх Петро Авен та бізнесмен Андрій Косогов, проти яких були спрямовані санкції, не володіють акціями VEON або "Київстару".

Днями ЗМІ повідомляли, що арешт частини корпоративних прав компанії "Київстар" можуть зняти найближчим часом. Журналісти писали, що замість націоналізації на компанію очікує прихід американських інвестицій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube