Стратегія воєнної кампанії України у 2024 році: помічник держсекретаря США розкрив деталі

Читать на русском

Він також відзначив зростання економіки України

Читать на русском
Стратегія воєнної кампанія 2024 року
Помічник держсекратаря розповів про стратегію воєнної кампанії України. Колаж: Інформатор

Він також відзначив зростання економіки України

Стратегія воєнної кампанії перемоги України над росією у 2024 буде “наступальною”. Таке визначення їй дав помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О'Браєн. За його словами, вона опиратиметься на успіхи українських військ у 2023 році.

Про це пише “Голос Америки”. Зокрема, стратегія залежатиме від “видатного успіху у забезпеченні доступу до Чорного моря та дестабілізації можливостей росії використовувати Крим проти України”.

Крім того, він відзначив зростання економіки України минулого року. Водночас російських економістів О'Браєн назвав “дуже талановитими”, адже їм вдається “досі прикривати путіна” та утримувати рівень імпорту майже на довоєнному рівні.

Він також не відповів, чи є у США “план Б”, якщо Конгрес не ухвалить додаткове фінансування для України. Він сподівається, що необхідне голосування має відбутися найближчим часом.

США та Україна

Наприкінці 2023 року президент США Джо Байден ініціював виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Зокрема, близько 61 млрд доларів - тільки для України. Проте Конгрес досі не проголосував за цю ініціативу. Питання блокують через проблеми з безпекою кордону з Мексикою.

Пізніше у Конгресі США погодили текст угоди щодо безпеки південного кордону з Мексикою. Це вдалося зробити попри зусилля колишнього президента США Дональда Трампа та його союзників зірвати переговори. Від ухвалення цього документу залежить поновлення допомоги України, бо запит на додаткове фінансування не ухвалюють саме через прикордонну політику.

Також міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що адміністрація Байдена має намір забезпечити Києву бюджетну підтримку в розмірі 11,8 млрд доларів у рамках запиту на додаткове фінансування. Ця допомога підтримує життєво важливі державні потреби, включно з фінансуванням лікарень, шкіл, служб швидкого реагування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.