З'ясувалося, що у США полетіли тільки 37 нардепів, а не половина народних обранців
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук 7 лютого заявив, що 37 народних депутатів поїхали у відрядження до США на молитовний сніданок у Вашингтоні. За його словами, нардепи поїхали, тому що Києву потрібно перезавантажити відносини із США. Делегація представлена як опозицією, так і монобільшістю. Таким чином Стефанчук виправив заяву Зеленського про відрядження у США "у половини депутатів", про що глава держави заявив днем раніше.
За словами Стефанчука, перед Києвом стоїть важке завдання — слід перезавантажити відносини зі США. Мова йде як і про Конгрес, так і про Сенат. При цьому спікер додав, що народні обранці оплачують поїздку з власних кишень, а не за державний кошт.
"Саме тому велика делегація в ОБСЄ - 37 чоловік. Половина з них - опозиція, інша половина - монобільшість. Вони поїхали туди для того, щоб системно працювати з тими сенаторами, з тими депутатами від Конгресу для налагодження стосунків… Вони знаходяться там не за державні кошти, а за власні. Для того, щоб привести в Україну нові зв'язки, нові бачення", — зазначив Стефанчук.
Напередодні глава держави Володимир Зеленський дорікнув народним обранцям за закордонні відрядження. Президент розкритикував поїздки, заявивши, що близько половини парламенту України знаходиться на молитовному сніданку у США, замість того, щоб працювати у Херсоні, Запоріжжі, Харківщині та Сумах. Після цієї заяви Стефанчук вирішив офіційно повідомити про кількість учасників делегації від України.
Як відомо, Молитовний сніданок у Вашингтоні (National Prayer Breakfast) — це щорічна подія, що відбувається у столиці США в перший четвер лютого. Захід об'єднує політичних, релігійних і громадських лідерів з усього світу для спільної молитви, обговорення духовних та моральних питань. Традиція бере початок з 1953 року, коли президент Дуайт Ейзенхауер взяв участь у першому такому сніданку.
Першочергово подію організовувала Fellowship Foundation (або "Сім'я"), однак з 2023 року захід курує Національна молитовна сніданкова фундація (National Prayer Breakfast Foundation). У сніданку традиційно беруть участь президент США, члени Конгресу, представники різних релігій, бізнесмени та міжнародні гості, включаючи лідерів іноземних держав. Програма включає виступи, читання Біблії, молитви, а також основну промову, яку зазвичай виголошує чинний президент США. Захід є християнським за духом, але він відкритий для представників усіх релігій. Основні теми — духовність, віра, єдність, моральність у політиці та суспільстві.