Стефанчук: Рада дасть релігійним організаціям час на позбавлення зв'язків з РПЦ

Влада вирішила, що на позбавлення зв'язків з РПЦ вистачить 9 місяців

Руслан Стефанчук
Російська православна церква в Україні буде заборонена

Російська православна церква буде заборонена в Україні негайно, як тільки Рада ухвалить відповідний законопроєкт. А ось у релігійних організацій, як з нею тісно пов'язані, буде ще час на розірвання зв'язків з країною-агресором. Йдеться про 9 місяців з моменту прийняття документа.

Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телемарафону. За його словами, відповідна норма закладена у проєкті закону №8371, а саме у третій статті. Голосування за цей документ відбудеться на найближчому засіданні Верховної Ради. Щодо релігійних організацій, які функціонують в Україні й "якщо до них є підозра про якісь афіліацію чи співпрацю з РПЦ", то звісно проводитиметься експертиза й потім висуватиметься вердикт.

"Ми порахували таким чином, що десь місяць на вступ закону в силу, 3 місяці, щоб Кабмін напрацював нормативну базу, після цього цілий ряд імплементацій. Тобто через 9 місяців організації, на які буде поширюватися закон, можуть бути визнані в суді такими, що припинили свою діяльність", - сказав Стефанчук.

Політик наголосив, що рішення про припинення діяльності релігійних організацій буде прийнято тільки на основі висновку експертної комісії. Адже тільки експерти можуть сказати, чи є ознака афіліації. За словами Стефанчука, кроки та нюанси щодо цього питання прописані у документі, щоб:

  • забезпечити конституційний лад в державі з погляду релігійних відносин;
  • унеможливити несправедливе переслідування тих чи інших речей та дати можливість тим церквам, які хочуть відскоблитися від Москви, зробити це відповідно до канонічного права.

Заборона РПЦ в Україні

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 17 серпня, провів зустріч з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). На зустрічі, де обговорювали заборону пов'язаних з Росією релігійних організацій, не було митрополита УПЦ МП Онуфрія. А все тому, що Московський патріархат не входить до складу Ради.

Після цього засідання Рада церков опублікувала на своєму сайті заяву про те, що засуджує діяльність російської православної церкви та московського патріархату. В підтримку рішення про заборону УПЦ виступили глави ПЦУ, УКГЦ, Баптистської, Юдейської спільнот, Римсько-Католицької Церкви тощо. 

Варто зазначити, що робота над забороною УПЦ МП триває з вересня 2023 року, коли документ успішно пройшов перше читання у Верховній Раді. Але подальше просування законопроєкту затримувалось через брак голосів. За цей час документ збільшився з 1,5 сторінки до 25. Остаточний етап правок відбувся 16 серпня

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube