Став ухилянтом через страх: на Прикарпатті чоловік проігнорував повістку, але розкаявся у вчиненому - що вирішив суд

На Прикарпатті засудили чоловіка, який не прийшов до ТЦК після отримання повістки, він визнав себе винним

ТЦК
Чоловік розкаявся в суді та просив його не ув'язнювати

На Прикарпатті засудили чоловіка, який не прийшов до ТЦК після того, як отримав повістку. У суді він визнав свою провину і сказав, що вчинив так, бо забоявся. Стало відомо, як його покарали. 

Як передає Судово-юридична газета, вирок у справі № 348/314/24 виніс Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області. Зазначається, що обвинувачений раніше був засуджений. Чоловік відбув три місяці арешту, після чого був звільнений влітку в 2023 році. Відомо, що він розлучений та має повну середню освіту. При цьому він не має постійної роботи, а підробляє на тимчасових заробітках.

Зазначається, що восени 2023 року чоловік пройшов медичний огляд. Військово-лікарська комісія визнала його придатним до служби. Вже скоро він отримав "бойову повістку" з викликом. Проте у призначену дату до ТЦК військовозобов'язаний не прийшов. 

При цьому зазначається, що чоловік не мав права на відстрочку від призову або поважних причин для неявки. Тому це кваліфікували як ухилення від мобілізації. Під час судового засідання чоловік визнав себе винним. За його словами, він не пішов до ТЦК, тому що побоявся.   

У суді визнали щире каяття обвинувачуваного. Обставиною, яка обтяжує покарання, вказаний "рецидив злочину". Крім того, врахували те, що попередня судимість чоловіка ще непогашена. У результаті чоловіка засудили до трьох років позбавлення волі. 

Коли можна не ходити до ТЦК

Раніше в Міністерстві оборони України пояснили, що законом визначений перелік поважних причин, за яких можна не йти до ТЦК після отримання повістки. Проте ці причини повинні бути підтвердженні документами. Наприклад, стихійне лихо або хвороба.

Законодавством передбачені такі поважні причини неприбуття до ТЦК та СП у строк, визначений у повістці:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

При цьому громадянин повинен повідомити ТЦК та СП про причини у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube