Starlink блокує роботу терміналів над окупованими територіями України та за певних умов

Читать на русском

Starlink тепер використовує геофіксацію, щоб блокувати свої термінали

Читать на русском
Starlink у ЗСУ
Українські військові зараз використовують низку інших, дорожчих систем зв'язку

Starlink тепер використовує геофіксацію, щоб блокувати свої термінали

Starlink почав обмежувати роботу терміналів, які використовує Україна. Так, вони не працюють на окупованих росією територіями, над водою та коли приймач рухається зі швидкістю понад 100 км/год. Про це пише The Economist з посиланням на джерела в українській військовій розвідці.

"Starlink тепер використовує геофіксацію для блокування використання своїх терміналів - не лише над окупованою росією територією всередині України, але й, за словами джерела в українській військовій розвідці, над водою і коли приймач рухається зі швидкістю понад 100 км/год", - пише видання.

Тому українські розробники безпілотників зараз використовують низку інших, дорожчих систем зв'язку. Причому часто на одному апараті встановлюють декілька систем.

В матеріалі The Economist також йдеться про те, що українська армія завершила велику реструктуризацію, створивши 60 нових ескадрилій ударних безпілотників, щонайменше по одній у кожній бригаді, з окремим штабом і командирами. Це - перша реформа такого роду у світі. Воєнну доктрину України оновили, включивши до неї засекречені керівні принципи використання безпілотників. А Міноборони створило нову раду для координації роботи виробників безпілотників. Видання, посилаючись на джерело у військовій розвідці України, також зазначає, що українські підприємства з виробництва дронів стали об’єктом російських ракетних ударів.

Як обмеження Starlink впливає на роботу ЗСУ

Обмеження, які запроваджує Ілон Маск для використання супутникового Інтернету Starlink, не є критичним для роботи дронів в умовах бойових дій. Про це Інформатору розповіли в ЗСУ. Українська армія активно використовує у веденні бойових дій безпілотники. Наймасовішими розвідувальними дронами залишаються цивільні квадрокоптери. Щоб управляти розповсюдженими в ЗСУ DJI Matrice, Mavic, вітчизняними БПЛА, інтернет від Starlink взагалі не потрібен. Зв’язок між оператором і «пташкою» підтримується через окремий радіоелектронний сигнал. Супутникова мережа потрібна, щоб передати зібрані дані, але це не конфліктує із заявами SpaceX, зауважив Андрій Павлисько, співзасновник мілітарі-стартапу BBWY, що розробляє софт для операторів дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.