Стало відомо, який курс долара закладений у держбюджет на 2023 рік

Економічний розвиток залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація на фронті

Стало відомо, який курс долара закладений у держбюджет на 2023 рік

Проєкт державного бюджету на 2023 рік передбачає 1,28 трлн грн доходів і 2,57 трлн видатків. Згідно з бюджетом, економіка наступного року зросте на 4,6%. Водночас все залежить від того, як розвиватиметься ситуація на фронті. 

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 13 вересня, передає Інформатор з посиланням на "Інтерфакс-Україна". 

За його словами, в рамках цього макропрогнозу економіка наступного року зросте на 4,6% у реальному вираженні та на 37% у номінальному, середня зарплата орієнтовно становитиме 18,5 тис. грн, інфляція може досягти 30%, середньорічний курс долара коливатиметься близько 42 грн.

"У 2023 році наші власні доходи становитимуть 1,28 трлн грн, тоді як витрати заплановані на рівні 2,57 трлн гривень. Відповідно щомісячний дефіцит бюджету на наступний рік ми оцінюємо більш ніж у 3 млрд доларів. Вже зараз понад третину бюджету допомагають нам фінансувати міжнародні союзники. Зі свого боку ми докладаємо максимум зусиль, щоб фінансова підтримка партнерів тривала у 2023 році. І ми точно не можемо дозволити собі додаткові нецільові витрати", - сказав Шмигаль.

Голова уряду підкреслив, що ситуація з бюджетом, макропрогнозом, відновленням економіки безпосередньо залежить від ситуації на фронті.

"Ми прораховували багато різних сценаріїв. Цей проєкт бюджету, який ми подаємо до Верховної Ради, — це консервативний середньопесимістичний розрахунок. Цього року ми живемо в ситуації, коли бюджет щомісяця переглядається в залежності від першочергових потреб фінансування. Наступний рік, принаймні, його початок відбуватиметься за аналогічним сценарієм", - заявив прем'єр.

Він додав, що цьогоріч під час підготовки проєкту держбюджету використовувався макроекономічний прогноз, який є консенсусом між урядом, Національним банком і міжнародними фінансовими організаціями.

"Залежно від того, як змінюватиметься ситуація на фронті, економіка в 2023 році може впасти на 0,4%, так і зрости на 10 і більше відсотків. Так само і з іншими показниками. Тому ще раз наголошую: нинішній макропрогноз – достатньо консервативний сценарій, адже ми маємо бути готовими до будь-яких варіантів розвитку подій", - наголосив Шмигаль. 

Мінімальна зарплата в Україні

З 1 грудня 2021 року в Україні мінімальну зарплату підвищили із 6 тисяч до 6,5 тисяч гривень. А вже з 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата становитиме 6700 грн. Погодинна зарплата зросте на 1,2 грн — до 40,46 грн. Якщо врахувати податок на доходи фізосіб (ПДФО чи прибутковий податок) у розмірі 18% і військовий збір у розмірі 1,5%, то «чистими» МЗП становитиме 5 393,5 грн (зараз 5 232,50 грн).

Раніше ми писали про те, за яких умов курс долара підвищать до 50 гривень і скільки грошей дадуть Україні у 2022 році: коментар НБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube