Стало відомо, коли відновлять бізнес-центр біля станції метро "Лук'янівська" у Києві

Витрачені на ремонт кошти власники планують стягнути з росії

Стало відомо, коли відновлять бізнес-центр біля станції метро "Лук'янівська" у Києві
Бізнес-центр LUWR (Lukyanivka Work & Relax)

Скляний бізнес-центр LUWR (Lukyanivka Work & Relax) біля станції київського метрополітену "Лук'янівська", який постраждав від удару російських окупантів у березні 2022 року, зможе повноцінно відновити роботу у вересні-жовтні 2023 року. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення ЗМІ, що посилаються на пресслужбу компанії "Фенікс Груп", що займалася будівництвом бізнес-центру. 

Основний удар припав на віконні конструкції з 8 до 17 поверху з боку кінотеатру "Київська Русь". "Влітку ми провели тендер на заміну віконних конструкцій та обрали підрядника за критерієм оптимального співвідношення ціни та якості. Проте вирішили не заходити з ремонтними роботами в зиму і розпочати навесні цього року. Оскільки на заміну віконних конструкцій та супутні роботи піде близько шести місяців, ми плануємо , що бізнес-центр зможе відновити роботу у вересні-жовтні 2023 року", - цитує пресслужба власника ІБК "Фенікс Груп" Назара Бенча.

За його словами, у 2022 році було завершено всі необхідні роботи з благоустрою, зовнішнього освітлення та постійного підключення будівлі до електромереж ДТЕК. 

"Щойно ми підпишемо контракт на заміну скляного фасаду, почнемо роботу із повернення наявних орендарів та залучення нових", - пояснив Бенч. 

Він повідомив, що на 24 лютого 2022 року було вже підписано договори оренди на 60% площ бізнес-центру та активно велися внутрішні ремонтні роботи; договори ще на 25% площ були в процесі підписання договорів. 

Стосовно ж збитків, то проведена влітку оцінка становила орієнтовно 50 млн грн. Частину збитків вдалося виявити лише після тестування роботи всіх інженерних систем. За словами Бенча, враховуючи зростання вартості матеріалів і робіт (у 2022 році зросло на 60% і 30% відповідно), грошовий розмір збитків буде переглянуто. 

"Ми розуміємо, що за фактом виконання відновлювальних робіт він буде вищим. Для компенсації завданих збитків ми розглядаємо варіант подання позову до Господарського суду Києва з подальшим виконанням його рішення за кордоном у тих країнах, які відійдуть від визнання суверенітету Росії над арештованими активами (усім або частиною), або дозволять здійснювати стягнення за рахунок активів фізичних чи юридичних осіб, причетних до російської агресії", – резюмував власник ІБК "Фенікс Груп". 

Раніше цей бізнес-центр називали "Лук'янівський" та "Топаз". Зводити його почали на замовлення компанії "Артем". Головним архітектором виступив Вадим Жежерін, який також займався станцією "Площа Льва Толстого" та готелю "Експрес". БЦ планували відкрити у 2009 році, але через брак грошей будівництво призупинилося до 2019 року.

15 березня 2022 року росіяни завдали ракетного удару по Києву вибуховою хвилею пошкоджено фасад будівлі станції Лук’янівська та службові приміщення, також вибухом було пошкоджено віконні конструкції бізнес-центру LUWR з 8 до 17 поверху. 

Інвестиційно-будівельна компанія "Фенікс Груп" створена у 2016 році. Серед проєктів компанії – відновлення Будинку профспілок на Майдані Незалежності, будівництво БЦ LUWR (26 тис.кв.м). 

Раніше Інформатор повідомляв, як співачка Оля Полякова намагалась долучитися до відновлення зруйнованого під час російських обстрілів палацу “Україна”.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube